مدیرکل بهزیستی گلستان:

میانگین معلولیت در گلستان یک درصد بیشتر از شاخص کشوری است

مدیرکل بهزیستی گلستان با اشاره به اینکه میانگین معلولیت در گلستان یک درصد بیشتر از شاخص کشوری است، گفت: در سفر رییس جمهور به گلستان در اسفند پارسال ۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای پایش ژنتیک زوج‌های جوان اختصاص یافت.

علیرضا طاهری‌زاده اظهار کرد: در راستای کاهش میزان معلولیت در گلستان، غربالگری پیش از ازدواج برای همه زوجین گلستانی جزو مصوبات سفر رییس جمهور به استان قرار گرفت و در همین راستا، ۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای پایش ژنتیک زوجین جوان استان در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه هزینه‌های آزمایش ژنتیک پیش از ازدواج و قبل از بارداری بسیار سنگین است، افزود: با توجه به این مساله سازمان بهزیستی، آزمایش ژنتیک هزار و ۷۰۰ زوج گلستانی را پوشش داده است.

مدیرکل بهزیستی گلستان غربالگری شنوایی نوزادان را از دیگر اقدامات بهزیستی برشمرد و افزود: در سال گذشته ۲۹ هزار نوزاد گلستانی غربالگری شنوایی شدند، همچنین ۸۷ هزار نفر از کودکان سه تا ۶ سال از لحاظ تنبلی چشم مورد رصد و پایش قرار گرفتند.

طاهری‌زاده به فعالیت مرکز مشاوره صدای مشاور(۱۴۸۰) بهزیستی گلستان اشاره کرد و افزود: این مرکز هر روزه از هشت صبح تا ۱۲ شب خدمات رایگان مشاوره‌ای را به مردم گلستان ارائه می‌کند.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=14044

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427