هشدار رئیس روابط عمومی گازگلستان:

کنترل منافذ مسیردودکشها قبل از راه اندازی بخاری بهترین راه پیشگیری از بروز حوادث ومسمومیت است

سید جلال ابوالقاسمی با توجه به شروع فصل پاییز و سرد شدن تدریجی هوا اظهارکرد: ضرورت راه اندازی و نصب وسایل گرمایشی گازسوز منجمله بخاری مورد توجه بوده و نیازاست قبل از استفاده از این وسایل نکات بسیار حائزاهمیت  رعایت شود.

وی با تشریح چگونگی انتشار گاز منوکسیدکربن افزود:این گاز بسیار خطرناک ،سمی، بی بو و بی رنگ بوده ه براثرعملکرد نامناسب وسیله گرمایشی ناشی از سوخت ناقص، نصب نادرست و یا استفاده ناصحیح از آن بالاخص دودکش ها ایجاد می شود.

ابوالقاسمی افزود :همه ساله براثر سهل انگاری مشترکین ، شاهد اتفاقات وحوادث ناگواری در زمینه گاز گرفتگی که معمولا ناشی از فقدان دودکش مناسب برای وسایل گازسوز به خصوص بخاری و آبگرمکن و عدم تهویه کافی درفضای اتاق است ،هستیم که بسیار ناگوار و دردناک است.

رئیس روابط عمومی گاز گلستان توجه به نکات زیر را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد:هر وسیله گاز سوز باید دارای یک دودکش استاندارد ، مجزا و مجهز به کلاهک بوده و همواره باید محل اتصال دودکش به وسایل گازسوز مورد بازرسی قرار گرفته و از محکم بودن آنها اطمینان حاصل شود.

وی همچنین گفت:مسدود شدن دودکش سبب سوخت ناقص و ایجاد گازهای خطرناک و مسموم کننده شده و برگشت چنین گازهایی به داخل فضای اتاق باعث گاز گرفتگی  و موجب مرگ افراد خواهد شد.

ابوالقاسمی با تاکید به این نکته که کنترل و انسداد منافذ مسیر دودکش قبل از راه اندازی بخاری بهترین راه پیشگیری از بروز حوادث مسمومیت به شمار می‌رود اظهارداشت: لازم است هر ساله قبل از روشن کردن وسائل گرمازا ، مراقب باشید مسیر دودکشها مسدود نشده باشد وهرچند وفت یکبار نیز کلاهک دودکش های وسایل گازسوز و مسیر مربوطه بازرسی گردد.

وی گفت: یکی از ساده ترین راههای آزمایش هر دودکش، دست زدن و لمس آن است، سردی دودکش نشانه عبور نکردن گازهای سمی حاصل از احتراق وسیله گازسوز و زنگ خطری برای شما می باشد، زمانیکه وسیله گازسوز کار می کند باید دودکش داغ باشد.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=12883

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427