مدیرکل استاندارد استاندارد گلستان

۱۰۵۶ بازرسی فنی از واحدهای تولیدی و خدماتی استان گلستان در سال ۱۴۰۱

مدیرکل استاندارد استاندارد گلستان از ۱۰۵۶ بازرسی فنی از واحدهای تولیدی و خدماتی در سال ۱۴۰۱ خبر داد.
سید مهدی حسینی اظهار داشت: بازرسی فنی از واحدهای تولیدی و خدماتی تحت پوشش و کنترل کالاهای تولید شده در واحدهای تولیدی دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی، یکی از وظایف اصلی سازمان ملی استاندارد است.
به گفته وی: با اجرای این وظیفه، حصول اطمینان از کیفیت، تامین ایمنی، حفظ و ارتقاء سلامت عمومی و بهداشت جامعه و حمایت از مصرف کنندگان و ایجاد رقابت سازنده بین تولید کنندگان محصولات داخلی تحقق می یابد.
حسینی در ادامه بیان داشت: در سال گذشته، ۱۰۵۶ بازرسی فنی از فرایند تولید، انبارها و آزمایشگاه های کنترل کیفیت واحدهای تولیدی و خدماتی استان توسط ۱۶ کارشناس فنی اداره کل و اداره استاندارد شهرستان گنبد کاووس در قالب گروه های یک یا دو نفره انجام شد.
دبیر شورای استاندارد استان با بیان این که این عملکرد برنامه تکلیفی را بیش از ۱۰۰ درصد محقق کرده است گفت: برنامه تکلیفی ابلاغی از سوی سازمان ملی استاندارد ایران، ۱۰۴۰ مورد بازرسی بوده است .
وی افزود: در سال ۱۴۰۱ همچنین مطابق با برنامه عملیاتی ابلاغی سازمان استاندارد، گلستان مکلف به انجام ۲ هزار و ۷۷ مورد نمونه برداری از واحد های تولیدی و انجام آزمون روی ۲ هزار و ۷۷ نمونه اخذ شده از واحدهای تولیدی بود که ۲ هزار و ۱۰۷ مورد نمونه برداری از واحدهای تولیدی تحت پوشش استان در سال ۱۴۰۱ انجام شد و در این دو برنامه تکلیفی نیز استاندارد گلستان موفق به تحقق بیش از ۱۰۰ درصد برنامه مورد انتظار شد.
به گفته حسینی: ۲ هزار و ۲۸۱ نمونه در آزمایشگاه های تایید صلاحیت شده همکار و آزمایشگاه های اداره کل آزمون شد که از این تعداد یک هزار و ۷۸۱ نمونه مطابق با استاندارد ملی و ۵۰۰ نمونه مغایر با استاندارد ملی ایران بودند.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=9948

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420