استاندار گلستان ؛

۸۱۰ مدرسه نو نوار می‌شوند

استاندار گلستان از اختصاص ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار از ابتدای دولت سیزدهم تا به امروز، برای تکمیل و تجهیز مدارس در استان خبر داد.
علی‌محمد زنگانه در حاشیه بازدید از روند اجرای طرح جهادی شهید عجمیان و اردوی دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در شهرستان «آق‌قلا» اظهار کرد: جهادگران در طرح شهید عجمیان در ابعاد عمرانی، آموزشی، تربیتی و عدالت محوری در مدارس مناطق محروم استان در حال ارائه خدمات جهادی هستند.

وی با اشاره به استقبال بالای دانشجو معلمان جهادگر از طرح شهید عجمیان گفت: از ابتدای دولت سیزدهم بیش از ۸۵۰ میلیارد تومان برای نوسازی و تجهیز مدارس گلستان اختصاص یافته که این میزان اعتبار برای تأمین سرانه مطلوب فضای آموزشی تا به امروز در استان بی‌سابقه است.

استاندار گلستان با بیان اینکه در قالب این طرح بیش از ۸۱۰ مدرسه برای آغاز سال تحصیلی جدید با رنگ‌آمیزی و انجام تعمیرات آماده می‌شوند، افزود: در کارگاه آموزشی جهادگران فعالیت‌های آموزشی خلاقانه از طریق آموزش‌های غیرمستقیم نظیر بازی، مفاهیم درسی را به دانش‌آموزان انتقال دادند که با استقبال خوب مردم همراه بود.

زنگانه برگزاری کارگروه ویژه رسانه با مشارکت نوجوانان و دانش‌آموزان شرکت‌کننده در طرح عجمیان را از دیگر اقدامات صورت گرفته در این طرح برشمرد و تصریح کرد: در مدت ۲۲ ماه که از آغاز دولت سیزدهم می‌گذرد بیش از ۶۰ زمین چمن در فضای داخلی مدارس استان گلستان ایجاد و بهسازی شد که این حجم از کار در استان گلستان کم نظیر است.

همچنین مدیرکل آموزش و پرورش استان در این بازدید از اجرای طرح شهید «پورجعفر» در آستانه سال تحصیلی جدید خبر داد و افزود: در این طرح به ۴۰ هزار دانش‌آموز کم بضاعت استان که توان مالی مناسبی ندارند لوازم التحریر رایگان هدیه داده می‌شود تا مهرماه زیباتری را آغاز کنند.
سیدرضا نظری ادامه داد: در طرح شهید عجمیان ۴۰ نفر از دانشجو معلمان گلستانی در قالب اردوی شش روزه به مدارش شهرستان آق‌قلا رفتند و ضمن تجهیز و نوسازی پنج مدرسه به بیش از ۵۰۰ دانش‌آموز خدمات آموزشی و فرهنگی ارائه دادند.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=12442

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420