مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت:

۳۷۰۰ هکتار عرصه در گلستان آماده اجرای «طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت»

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: سه هزار و ۷۰۰ هکتار عرصه برای کاشت در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت آماده شده است که از این مقدار دو هزار و ۵۰۰ هکتار جهت زراعت چوب است.
به گزارش فرگل نیوز به نقل از برنا؛ حمید سلامتی با بیان اینکه تا کنون در راستای اجرای این طرح بیش از پنج میلیون اصله نهال در نهالستان‌های گلستان تولید شده است، اظهار کرد: طبق برنامه زمانبندی شده به منظور اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت هم اکنون دو میلیون و ۲۵۰ هزار اصله نهال آماده انتقال به عرصه است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان افزود: سه هزار و ۷۰۰ هکتار عرصه برای کاشت در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت آماده شده است که از این مقدار دو هزار و ۵۰۰ هکتار جهت زراعت چوب است.
وی گفت: این طرح بزرگ از آبان ماه سال گذشته در استان شروع شده و کار تجهیز و آماده‌سازی زیرساخت‌های نهالستان های منابع طبیعی استان برای اجرای این طرح عظیم آغاز شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: تولید و کاشت یک میلیارد درخت توسط دولت سیزدهم طی چهار سال برای کشور در دستور کار قرار گرفته که از این میزان، ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار اصله درخت برای استان گلستان تعیین شده و اکنون استان گلستان در سال اول تعهد به تولید نهال کرده است و از این لحاظ، گلستان جزو استان‌های پیشرو در کشور است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان نیز با تاکید بر اهمیت اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت اضافه کرد: تولید نهال سالم و مرغوب و کاشت در اراضی مستعد از مهمترین برنامه های این اداره کل در تحقق این طرح کشوری است.
سلامتی با تاکید بر پرورش گونه‌های سازگار با اقلیم استان گلستان که در دستور کار این اداره کل است، ادامه داد: بلوط، داغداغان، افرا، انجیلی و زبان گنجشک به عنوان گونه های جنگلی و گونه سنجد تلخ، سرو خمره ای، سرو نقره ای به عنوان گونه های فضای سبز و اکالیپتوس و صنوبر به عنوان گونه های زراعت چوب از مهمترین گونه های گیاهی بومی و سازگار با اقلیم استان گلستان است که در نهالستان‌ها در قالب طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت تولید می‌شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با تاکید بر اینکه در اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت مردم پای کار بیایند و دستگاه‌های دولتی نیز در زمینه حمایت و نظارت نقش آفرینی کنند، افزود: رهبر معظم انقلاب تأکید کردند که اگر هر ایرانی سه نهال بکارد و مردم پای کار بیایند، این هدف به راحتی قابل دسترس است.
وی با تاکید بر اطلاع رسانی های جامع افزود: استفاده از ظرفیت بخش صنعت، بهره برداران و عشایر، تمامی تشکل های مردم‌ نهاد، آموزش وپرورش، دانشگاه‌ها و سمن‌ها برای ما دارای اهمیت است.
سلامتی تاکید کرد: حراست از اراضی ملی و منابع طبیعی کشور به عنوان سرمایه‌های ملی با مشارکت و همکاری مردم میسر و شدنی است.
وی با اشاره به شروع فاز دوم اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در گلستان افزود: در این راستا در کلیه شهرستان های عرصه های کاشت مشخص شده و در حال انعقاد قرارداد برای حفر چاله ها و آماده سازی هستیم.
سلامتی در پایان به منظور تسریع در روند اجرای این طرح مردمی خواستار مشارکت و همکاری مردم، خیرین، صاحبان صنایع و دستگاه‌های اجرایی که در این راستا می توانند در جهت اجرای بهتر این طرح کمک کنند شد.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=13005

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420