مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گلستان

۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی بیش از ۶۵۰ واحد صنعتی درگلستان وجود دارد

مدیرکل صمت گلستان گفت: ۱۰۰ واحد صنعتی تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گرارش فرگل زندی ،درویشعلی حسن‌زاده گفت: پیش‌بینی اشتغال این واحد‌های قابل افتتاح و بهره‌برداری چهار هزار و ۸۰۰ نفر و مجموع سرمایه‌گذاری این واحد‌ها بیش از ۴۶ هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

وی بیان کرد: استان گلستان دارای هزار و ۱۱۳ واحد صنعتی با اشتغالزایی ۲۸ هزار و ۷۰۰ نفر است که از مجموع این واحدها، ۲۸۹ واحد با اشتغال ۶ هزار و ۶۷۴ نفر در مرکز استان مستقر هستند.

او خاطرنشان کرد: همچنین در گلستان ۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد که بیش از ۶۵۰ واحد صنعتی در آن‌ها مستقر هستند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: این استان همچنین دارای ۷۸ هزار واحد صنفی است که سهم قابل توجهی در ایجاد ارزش افزوده و اشتغال استان دارند.

حسن‌زاده افزود: در ۲۲ ماه از فعالیت دولت سیزدهم در گلستان، ۷۳۷ فقره جوار تاسیس صنعتی صادر شده که پیش‌بینی میزان سرمایه‌گذاری این جواز‌ها ۳۰۲ هزار و ۴۳۴ میلیارد ریال است که نسبت به مدت مشابه همین بازه زمانی رشد ۱۴۰ درصدی دارد.

او ادامه داد: پیش‌بینی اشتغال برای این تعداد جواز صادر شده، ۱۹ هزار و ۳۵۱ نفر با رشد ۱۵ درصدی است.

حسن زاده گفت: از ابتدای دولت سیزدهم در گلستان تعداد ۲۲۷ پروانه بهره‌برداری صنعتی با سرمایه‌گذاری ۴۰ هزار و ۸۴۴ میلیارد ریال صادر شد و زمینه اشتغال پنج هزار و ۱۲۳ نفر را فراهم کرد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گلستان با اشاره به رشد ۸۵ درصدی صادرات این استان در ۲۲ ماه از فعالیت دولت سیزدهم نسبت به همین مدت در دولت قبلی که به ۴۱۷ میلیون دلار رسیده، گفت: همچنین در این مدت توانستیم کشور‌های هدف و مقصد خود را از ۲۵ کشور به ۳۳ کشور برسانیم.

حسن‌زاده گفت: این رشد صادراتی گلستان در اوج تحریم‌های ظالمانه به دست آمد که کشور‌های اروپایی و آفریقایی صادرات استان به ترتیب ۱۰ و ۲ کشور بود و مابقی کشور‌ها همسایه بوده یا در سایر نقاط قاره آسیا قرار دارند.

او اضافه کرد: ارزش هر تن کالای صادراتی استان در پایان سال ۱۴۰۰ به میزان ۴۵۵ دلار بود که این مقدار در پایان سال گذشته به ۶۱۷ دلار رسید.

وی یادآور شد: هدف‌گذاری صادرات استان تا پایان سال ۱۴۰۴ به میزان ۵۰۰ میلیون دلار است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون افزون بر ۱۴ هزار ریال تسهیلات رونق تولید به ۲۳۵ واحد تولیدی استان پرداخت شده است.

حسن‌زاده افزود: در این مدت ۳۳ واحد تولیدی مبلغ چهار هزار و ۴۴ میلیارد ریال از محل تبصره ۱۸ تسهیلات استفاده کردند و ۶۰۱ میلیارد ریال تسهیلات نوسازی و بهسازی به ۱۵ واحد تولیدی استان پرداخت شد.

 

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=11621

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427