رئیس کل دادگستری گلستان:

یادواره های شهدا فرصتی برای تبیین دستاوردهای دفاع مقدس است

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: هفته دفاع مقدس، فرصتی برای قدردانی از خانواده شهدا و ایثارگران و تبیین دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس است.

آیلین به نقل ازمهر، حیدر آسیابی در یادواره شهدا و تجلیل از ایثارگران دادگستری استان گلستان اظهار کرد: اگر تجربه دفاع مقدس نبود امروز شاهد تشکیل جبهه مقاومت نبودیم و مقاومت یمن تا لبنان و سوریه همه از دستاوردهای دوران دفاع مقدس است.

وی افزود: سردار سلیمانی با استفاده از تجربه دفاع مقدس توانستند جبهه مقامت را در منطقه توسعه دهند.

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان اینکه عزت و اقتدار امروز کشور ما به برکت خون شهداست و ما قدردان خانواده شهدا هستیم گفت: در دادگستری استان ۳۶ درصد کارکنان قضائی و اداری ما از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران هستند که به داشتن چنین نیروهای ارزشی افتخار می‌کنیم.

سردار علی اصغر گرجی زاده، مشاور حقوقی رئیس بنیاد شهید کشور هم در این مراسم گفت: بر اساس آمار، ۷۴ درصد شهدای دوران دفاع مقدس زیر ۲۶ سال سن داشتند.

گرجی زاده افزود: جوان‌ترین بخش اجتماع که امیدوارترین قشر کشور بودند همه چیز را رها کردند و برای دفاع از کشور راهی جبهه‌ها شدند و امروز هم شاهدیم در حوادثی مانند سال گذشته نیز جوانانی مانند آرمان علی وردی برای دفاع از این انقلاب به میدان آمدند.

وی گفت: به همت همین جوانان در هشت سال دفاع مقدس، یک میلیمتر از خاک کشور را به دشمن ندادیم در حالی که در زمان سلطنت پهلوی‌ها بحرین که یکی از استان‌های ما بود، از خاک کشور جدا شد.

وی گفت: در کنار شهدای ما، جوانانی از دیگر کشورها مانند پاکستان، افغانستان و حتی نیجریه داشتیم که در کنار رزمندگان اسلام در جبهه‌ها شهید شدند.

پدر آرمان علی وردی از شهدای امنیت هم با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی فرزند شهیدش گفت: پیروی از ولایت و عمل به رهنمودهای ایشان مهم‌ترین ویژگی این شهید بود و انتظار داریم یاد و خاطره این شهیدان همیشه زنده نگهداشته شود.

در پایان مراسم از پدر شهید آرمان علی وردی و تعدادی از ایثارگران دستگاه قضائی استان تجلیل شد.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=12698

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427