مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان:

کشاورزان با نصب پنل خورشیدی از معافیت برنامه‌های مدیریت مصرف برق بهره مند شوند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان گفت: کشاورزان با نصب پنل خورشیدی از معافیت برنامه‌های مدیریت مصرف برق بهره مند شوند.
سید احمدی موسوی اظهارکرد: اگر کشاورزان ۸۰ درصد از نیاز مصرفی خود را از طریق برق تجدیدپذیر پنل خورشیدی تامین کنند، از مدیریت مصرف در روزهای اوج بار معاف خواهند شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان افزود: در این راستا، هزینه ساخت یا نصب پنل خورشیدی به طور متوسط برای تولید هر کیلووات برق، ۳۰ میلیون تومان است.
وی تصریح کرد: با این روش، کشاورزان می‌توانند برای معافیت از مدیریت مصرف در اوج بار، با استفاده از این ظرفیت و تا ۸۰ درصد توان مورد نیازشان، نیروگاه نصب کنند تا برقشان در دوره اوج بار برق و طی چهار ماه قطع نشود.
وی بیان کرد: حتی در طول ۸ ماه، برق تولیدی آنان خریداری خواهد شد. البته تحقق این امر نیازمند پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌هاست که در صورت حمایت‌های لازم، برای کشاورزان منبع درآمد دوم ایجاد خواهد شد و آلودگی هوا نیز کاهش می‌یابد.
موسوی خاطرنشان کرد: با اتصال این پنل‌ها به شبکه سراسری، امکان خرید برق تولیدی به صورت تضمینی در مدت ۲۰ سال یا عرضه آن در بورس انرژی فراهم می‌شود که این امر درآمدی پایدار و مطمئن برای کشاورزان به ارمغان خواهد آورد.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=14279

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427