مهدی الفتی بالا رفتن از سکوی توزیع مدال و به گردن آویختن عنوان دومی،

کسب مدال نقره ملی‌پوش گلستانی تیم ملی ژیمناستیک هنری ایران

کسب مدال نقره مهدی الفتی ملی‌پوش گلستانی تیم ملی ژیمناستیک هنری ایران در بازی‌های آسیایی «هانگژو»، پایان انتظار ۸۵ ساله ژیمناستیک ایران برای کسب عنوان در این آوردگاه بزرگ بود و نام این ژیمناست را با مدالی که از قعر تاریخ به دست آورد جاودانه کرد.

فرگل به نقل ازایرنا، در کویر بی‌آب و علف ژیمناستیک ایران و در سرزمین اژدهای زرد که مدعی همیشگی مدال‌های ژیمناستیک جهان محسوب می‌شوند، بالا رفتن از سکوی توزیع مدال و به گردن آویختن عنوان دومی، چیزی شبیه فروکردن سر در کام شیر و بیرون آوردن چیزی از درون آن است.

کار بزرگ الفتی آنجایی بیشتر به چشم می‌آید که بدانیم ژیمناستیک ایران در سال‌های اخیر با مشکلات متعدد مدیریتی دست و پنجه نرم می‌کند و ژیمناست‌های ما با همکاری کمیته ملی المپیک راهی این رویداد شدند.

طنز ماجرا آنجاست که بدانیم «مهدی الفتی» چند سال قبل و با این توجیه که با ورزش قهرمانی نمی‌توان به آسایش مالی رسید تصمیم گرفته بود از دنیای قهرمانی خداحافظی کند اما با تلاش مسوولان فدراسیون منصرف شد تا خط‌شکن ژیمناستیک ایران برای مدال‌آوری در آسیا باشد.

الفتی که به دلیل کسب اولین مدال آسیایی تاریخ ژیمناستیک ایران به عنوان «ژیمناستیک‌کار تاریخ‌ساز» لقب گرفت، گفت: فکر نمی‌کردم که بعد از چند سال که ملی‌پوشان ژیمناستیک ایران در رقابت‌های آسیایی نتوانستند به مقامی دست یابند، راهی دیدار فینال شوم.

وی اظهار کرد: خوشحالم در وهله اول به عنوان اولین ورزشکار این رشته راهی فینال شدم.

وی تصریح کرد: همچنین با کسب مدال نقره این بازی‌ها با وجود تلاشی که برای کسب مدال طلا داشتم و با توجه به حضور رقبای سرسخت در فینال، خوشحالی‌ام مضاعف و چند برابر شد.

دارنده اولین مدال کاروان ژیمناستیک تاریخ ایران در آسیا افزود: پیشتر ورزشکاران ایرانی در چنین میادینی از سوی حریفان به عنوان زنگ تفریح شناخته می‌شدند، اما امروز ثابت کردم که با توکل به خدا و ائمه معصومین (ع) و دعای خیر مردم و تکیه بر پرچم مقدس و خوشرنگ نظام جمهوری اسلامی ایران، ورزشکاران ما می‌توانند بر سکوهای آسیایی و جهانی قرار بگیرند.

 

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=12702

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420