نماینده مرکز نظامی ایمنی هسته‌ای سازمان انرژی اتمی گفت:

کارخانه استحصال یُد استان گلستان آلودگی پرتوی ندارد

نماینده مرکز نظامی ایمنی هسته‌ای سازمان انرژی اتمی گفت: فعالیت کارخانه استحصال یُد «کانسار خزر» تحت پایش دقیق بوده و تا به امروز از نظر وجود مواد پرتوزای طبیعی و آلودگی پرتوی مشکلی نداشته است.

به گزارش فرگل نیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری گلستان، مشکلات و ابهامات درباره فعالیت‌های کارخانه یُد «کانسار خزر» با حضور نمایندگان سازمان انرژی اتمی، محیط زیست، وزرات نیرو و مدیران کل و کارشناسانی از گلستان بررسی شد.

نماینده مرکز نظام ایمنی هسته‌ای سازمان انرژی اتمی ایران در این جلسه در پاسخ به سوالات رئیس کل دادگستری گلستان درباره ابهامات مطرح شده نسبت به شورابه‌های کارخانه کانسار خزر استان گلستان گفت: به صراحت اعلام می‌کنیم براساس مستندات و نمونه‌برداری‌ها و آنالیزهایی که در مرکز نظام ایمنی هسته‌ای سازمان انرژی اتمی ایران انجام شده است تا به امروز فعالیت کانسار خزر، آلودگی پرتوی نداشته و از این بابت نگرانی نداریم.

براساس اعلام این نماینده، پایش‌ها به صورت مستمر صورت می‌گیرد و همکاری خوبی از سوی کانسار خزر در حوزه محقق ساختن الزامات مرکز نظام ایمنی هسته‌ای کشور در حوزه مدیریت پسماند، لجن و رسوبات، صورت گرفته است و اینجا اعلام می‌کنیم شرکت کانسار خزر الزاماتی که مدنظر مرکز نظام ایمنی هسته‌ای سازمان انرژی اتمی ایران بوده را، رعایت کرده است.

رئیس کل دادگستری گلستان هم در این جلسه گفت: با توجه به دغدغه‌ای که بین مردم استان درباره فعالیت کارخانه کانسار خزر معروف به کارخانه یُد وجود داشت در این جلسه با حضور نمایندگان وزارت نیرو، سازمان محیط زیست و سازمان انرژی اتمی ایران این مباحث مطرح و درباره آن تبادل نظر شد.

حیدر آسیابی افزود: فعالیت این کارخانه تحت پایش پرتوی سازمان انرژی اتمی ایران است و با توجه به اینکه تمام الزامات نظام ایمنی سازمان انرژی اتمی رعایت می‌شود هیچ نگرانی و مشکلی در امر تولید این کارخانه وجود ندارد.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=13882

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420