با حضور معاون وزیر و رییس سازمان مدارس غیر دولتی:

همایش تجلیل از شوراهای برتر آموزش و پرورش استان گلستان برگزار شد

به مناسبت گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش با حضور معاون وزیر و رییس سازمان مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش از شوراهای برتر آموزش و پرورش شهرستانهای آزادشهر، مراوه تپه و علی آباد کتول تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

به گزارش فرگل نیوز به نقل ازاداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، با حضور احمد محمود زاده معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی وزارت، سید علی مهاجر معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان، فرمانداران و مدیران آموزش و پرورش شهرستانها و سایر مسئولین استانی و شهرستانی همایش تجلیل از شوراهای برتر آموزش و پرورش استان برگزار شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در این همایش ضمن ابراز خرسندی از حضور رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی وزارت در این همایش گفت: رویکرد آموزش و پرورش استان گلستان در بهره‌گیری از خرد جمعی و مشورت‌محوری است همانگونه که در مکتب اسلام نیز به این موضوع اهمیت داده شده و از همین رو اهمیت و جایگاه شوراها را می‌توان در نظام آموزش و پرورش نیز مهم و ارزشمند تلقی کرد.

وی افزود: شوراهای آموزش و پرورش که در استان‌ به ریاست استاندار مردمی گلستان و در مناطق و شهرستان‌ها به ریاست فرمانداران تشکیل می‌شود، ظرفیت مطلوبی برای ارتقا برنامه های آموزش و پرورش در کشور است.

نظری با تاکید بر این که شورا از تاثیرگذارترین و مهمترین ظرفیت های قانونی برای پیشبرد اهداف متعاللی نظام تعلیم و تربیت بوده افزود:امروزه مدارس نیاز به حمایت دارند که شورای آموزش و پرورش به عنوان یک کانون مهم و اثربخش می تواند در کاهش سطح مشکلات و تنگناها در آموزش و پرورش ایفای نقش کند.

محمود زاده رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش که به مناسبت هفته گرامیداشت شوراهای آموزش و پرورش به گلستان سفر کرده بود در این همایش اظهار داشت: وجه ممیزه نظام مقدس جمهوری اسلامی، با بقیه نظام‌های دنیا در توجه بر وجه فرهنگی است و نیروی انسانی عامل رشد و تمدن سازی بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب است.

وی افزود: مدرسه و کلاس قوی و معلم قوی بر اساس آموزش و پرورش قوی شکل می گیرد که ایران قوی را می سازد

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی وزارت گفت: آموزش و پرورش به تنهایی از عهده پرورش و آموزش همه دانش آموزان بر نمی آید و این امر مستلزم همکاری همه دستگاه ها، رسانه ها، نهادها و شوراهای آموزش و پرورش است؛ نهاد شورای آموزش و پرورش، بهترین وقدرتمند ترین نهادهایی است که می تواند درسطح بومی و منطقه ای در توسعه و رشد آموزش و پرورش دانش آموزان موثر واقع شود .

محمود زاده افزود: یکی از شعارهای کلیدی رییس جمهور و دولت مردمی سیزدهم، آموزش و پرورش مردمی است که با استفاده درست از قابلیت های همین نهاد شورای آموزش و پرورش، باحضور مردم، معلمان و کارشناسان تعلیم و تربیت و همچنین دستگاه های ذیربط می تواند تحقق یابد.

گفتنی است در پایان این مراسم از شوراهای برتر آموزش و پرورش به ترتیب رتبه شهرستانهای آزادشهر، مراوه تپه و علی آباد کتول و تعدادی از خیرین مدرسه ساز استان تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=13722

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427