رئیس کمسیون صنعت معدن انرژی اتاق بازرگانی گرگان گفت:

هر مجتمع تجاری که در کلان شهرها توسط بانک خصوصی ایجاد می‌شود برابر با تعطیلی چند کارخانه در استان‌ها است

رئیس کمسیون صنعت معدن انرژی اتاق بازرگانی گرگان گفت: هر مجتمع تجاری که در کلان شهرها توسط بانک خصوصی ایجاد می‌شود برابر با تعطیلی چند کارخانه در استان‌ها است.

به گزارش فرگل نیوز؛ ابوذر فردوسی اظهار کرد: بانک‌ها به وسیله سیاست‌های اعتباری و مالی که توسط قانونگذاران تسهیلگر رشد و توسعه اقتصادی در کشور مأمور هستند به دو گروه بانک‌های دولتی و خصوصی تقسیم میشوند.

رئیس کمیسیون صنعت، معدن و انرژی اتاق بازرگانی گرگان افزود: متاسفانه به دلایلی نقش بانک‌های خصوصی در این فرایند بسیار کمرنگ بوده و دولت نتوانسته با این کجکاری بانکها مقابله کند.

وی تصریح کرد: باوجود اینکه تحریم اقتصادی و رکود صنایع در سال مهار تورم و رونق تولید به نظام اقتصادی فشار می‌آورد جمع کردن پول از بازار توسط بانکهای خصوصی وتخصیص تسهیلات بانکی به بخش خدمات و واسطه‌ای محل سوال است!

این عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی گرگان خاطرنشان کرد: جای تاسف است که بگوییم هر مجتمع تجاری که در کلان شهرها توسط بانک خصوصی ایجاد می‌شود برابر با تعطیلی چند کارخانه در استان‌ها است و جالب اینکه جذب سرمایه این بانک‌ها هم غالباً از شهرها و استان‌های کم برخوردار صورت می‌گیرد.

فردوسی تاکید کرد: ریسک‌هایی که در نهایت برونسازی شده و نظام اقتصادی هزینه آن را می دهد و ثمره آن می شود رانت بانکهای خصوصی.

ضروری است ترازنامه‌ها و اولویت‌های بانکی نظارت و بررسی شده و با اهداف کلان اقتصادی مقایسه شود تا راهکار مناسبی را در جهت تغییر و اصلاح مسیر ضابطه‌مند شدن بانک‌ها توسط ناظر قانونی صورت پذیرد.

وی ادامه داد: با عنایت به اینکه کمبود نقدینگی مشکل همیشگی صنایع بوده بایست به لحاظ کمی و کیفی رفتار بانک در پرداخت تسهیلات مورد بازنگری قرار گیرد تا شاهد تحقق شعار سال در رشد تولید و مهار تورم باشیم.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=12057

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427