مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان:

نیمی از ساختمان کودکستان‌های گلستان نیازمند مقاوم‌سازی است

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس گلستان گفت: ساختمان بیش از ۵۰ درصد کودکستان‌های این استان به دلیل قدمت زیاد، نیازمند مقاوم‌سازی است و باید تمهیدات لازم برای مقاوم‌سازی این فضاهای آموزشی اندیشیده شود.

وحید فراهی اظهار کرد:براساس شیوه‌نامه جدید سازمان ملی تعلیم و تربیت، کودکستان‌های که تا هفتم بهمن ۱۳۹۹ مجوز فعالیت از اداره‌کل نوسازی و تجهیز مدارس و یا ناظران سازمان نظام مهندسی دریافت کردند می‌توانند تا ۲۵ تیر ماه ۱۴۰۵ به فعالیت خود در مکان فعلی ادامه دهند.

وی ادامه داد: در ۲ سال اخیر پس از تاسیس سازمان ملی تعلیم و تربیت، شیوه‌نامه‌ جدید فعالیت کودکستان‌های ابلاغ شده و براساس آن کودکستان‌های دولتی دارای استحکام بنا از اخذ مجوز استحکام بنا معاف شده و می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس گلستان خاطرنشان کرد: با وجود این شیوه‌نامه به وظایف قانونی خود عمل می‌کنیم و با کودکستان‌های دارای ساختمان فاقد استحاکم بنا برخورد کرده و مراتب به مراجع ذی‌ربط اعلام خواهد شد.

فراهی از موسسان کودکستان‌هایی که در ساختمان‌های فاقد استحکام بنا فعالیت می‌کنند، خواست برای ساخت فضای آموزشی جدید و یا اجاره فضای مستحکم اقدام کنند.

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس گلستان اظهار کرد: با توجه به گلایه موسسان کودکستان‌ و مدارس غیردولتی مبنی بر نیاز به تسهیلات و نداشتن زمین، با کمک استانداری تمهیداتی برای حل این مشکل در استان اندیشیده شده و در صورت تحقق این مهم، معضل کودکستان‌ها و مدارس غیرانتفاعی فاقد استحکام بنا در گلستان تا ۲ سال آینده به حداقل می‌رسد.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=13649

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427