مدیرشرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان:

مصرف متوسط کود شیمیایی در گلستان ۳۵۰ کیلو گرم است

مدیرشرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان با اشاره به اینکه متوسط مصرف کود کشور ۱۷۰ کیلو گرم است، گفت: گلستان در زارعت گندم، جو، کلزا و چغندر قند به عدد ۳۰۰ تا ۳۵۰ کیلو گرم رسیده است.

سید صمد ضیایی، ظهر دوشنبه در همایش آموزشی ترویجی و معرفی سبد کود، اظهار کرد: حدود ۱۰ کود تکلیفی و ۵۴ کود غیر تکلیفی داریم که کودهای غیر تکلیفی شمال یارانه نمی شوند.
وی با اشاره به اینکه این همایش ها در خصوص کودهای غیر تکلیفی که یارانه ندارد برگزار می شود، افزود: ۵۴ نوع کود غیر تکلیفی داریم که ۶۴ نوع کود در سبد شرکت خدمات حمایتی قرار می گیرد.
مدیرشرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان با اشاره به اینکه در دهه ۹۰ متوسط مصرف کود کشور ۱۱۹ کیلو گرم و الان ۱۷۰ کیلو گرم است، گفت: در حال حاضر استان گلستان در زارعت گندم، جو، کلزا و چغندر قند به عدد ۳۰۰ تا ۳۵۰ کیلو گرم رسیده است.
وی یادآور شد: سعی داریم مصرف کود برای همه زراعت و باغات در هر یک هکتار به ۴۰۰ کیلو گرم برسد.
ضیائی اظهار کرد: با پیگری های انجام شده به تمام محصولات زارعی در الگو کشت استان کود یارانه ای تعلق می گیرد.
وی با اشاره به اینکه ۱۰ درصد گندم کشور توسط استان گلستان تولید می شود، افزود: ۶ درصد نهاده های کشور توسط استان تهیه می شود که سعی داریم این رقم را در سال جاری به ۸ درصد و در سال ۱۴۰۳ به ۱۰ درصد برسانیم.
مدیرشرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان گفت: اکنون سهمیه کودی یارانه ای یا تکلیفی استان ۱۸۳.۵ هزارتن است اما استان درخواست ۲۵۰ هزار تن را وزرات خانه داردد.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=12467

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427