در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات:

فرهنگ‌سازی در جامعه پیشگیری از بحران است

استاندار گلستان در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان گفت: با فرهنگ سازی و استفاده از ظرفیت های موجود می توان از بروز بحران ها در استان پیشگیری کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان؛ علی محمد زنگانه استاندار گلستان گفت: هرگونه کوتاهی در پاسخگویی به بحران و حوادث راقبول نمی‌کنیم چرا که چندین مرحله نسبت به تذکر و یادآوری در خصوص پیشگیری از آن اقدام شده است.
وی افزود: با جذب اعتبارات مدیریت بحران ظرفیت مقابله با حوادث و پیشگیری از آن را سرعت بخشیده و حس اطمینان را به مردم القا کنید.
استاندار گلستان با اشاره به بارش رگبارهای موسمی گفت: مقاوم سازی خطوط ریلی و راهی استان در برابر سیلاب‌های فصلی ضروری است و از خدمات راهداران و خط بانان آن تشکر میکنم.
زنگانه تصریح کرد: در راستای تجهیز و نوسازی خودروهای جمعیت هلال احمر و اورژانس پیش بیمارستانی استان خرید آمبولانس و خودرو نجات نیازسنجی اعلام شده و ضروریست اقدام فوری در خصوص خرید آن صورت گیرد چرا که گلستان یک استان حادثه خیز با تنوع حوادث است.
وی ادامه داد: با تزریق هرچه سریع‌تر منابع مالی به پیمانکاران پروژه‌های مهم و پیشگیرانه گلستان از بروز حوادث می‌توان بخش بزرگی از بحران‌های احتمالی استان را کاهش داد.
استاندار گلستان بیان داشت: یکی از تنش‌ها و بحران‌های اساسی استان موضوع آب است که باید با فرهنگ سازی صحیح آن را مدیریت کرد، طی گزارش های دریافتی و مشاهدات عینی تنها ۵/۳ درصد سدهای استان آب ذخیره دارند.
زنگانه با اشاره به تدوین سند های بخشی و سناریو های مدیریت در حوادث گفت: اقدام بر اساس برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده در حوزه مدیریت بحران یک دستاورد بزرگ است و مدیران ما به این موضوع اهتمام دارند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: تست و اجرای مانورهای گوناگون دستگاه‌های اجرایی عضو مدیریت بحران باعث افزایش همگرایی در پاسخ به حوادث احتمالی و رفع نواقص بوده و منجر به تسریع در خدمت‌رسانی به جامعه است.
استاندار گلستان در ادامه با اشاره به سفر اخیر خود به کشور ترکمنستان و دیدار های صورت گرفته در خصوص ریزگردها و بیابانی شدن شمال استان بیان داشت: برای ایجاد کمربند سبز در شمالی‌ترین نقاط استان نیازمند مطالعاتی دقیق و همگرا هستیم که با ورود همکاری مردم منطقه و بزرگان استان این موضوع برای حفظ محیط زیست استان و پایداری هوای سالم گلستان ضروری است و ما باید پیگیر آن باشیم.
زنگانه اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم استان در حوادث بدلیل گستردگی مناطق صعب العبور عدم حضور دائم بالگرد بوده که با پیگیری‌های متعدد در صدد رفع موانع و استقرار دائم آن در گلستان هستیم.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=12712

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427