مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان:

طرح احیای پوشش گیاهی نوار شمالی به طول ۲۰۰ کیلومتر در استان تهیه شد

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: طرح احیای پوشش گیاهی نوار شمالی استان از حاشیه دریای خزر تا مراوه‌تپه به طول ۲۰۰ کیلومتر در استان تهیه شد

وی افزود: مبلغ ۵ هزار میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان با تصویب طرح احیای پوشش گیاهی مناطق بیابانی شمال در استان گلستان  برای این طرح برای یک دوره ۱۰ ساله تهیه شده در نظر گرفته شده  است.

به گزارش فرگل نیوز،حمید سلامتی،در جمع خبرنگاران اظهارکرد:  اجرای این طرح در ۲۴۷ هزار هکتار از مناطق استان درنظرگرفته شده است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان اظهار کرد: طی دو سال اخیر بیش از ۱۴ خیابان یا میدان در استان گلستان به نام جنگلبان نام گذاری شده است.

سلامتی از تصویب طرح احیا پوشش گیاهی مناطق بیابانی شمال استان خبر داد و افزود: برای این طرح ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

 در خصوص تولید نهال اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان اظهار کرد: تعهد استان در حوزه تولید نهال ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار اصله است.

وی افزود: از این تعداد ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار اصله نهال جنگلی، فضای سبز و زراعت چوب، یک میلیون و ۳۰۰ هزار اصله نهال بیابانی و ۲۰۰ هزار اصله نهال مرتعی از تعهدات منابع طبیعی استان بود که انجام شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان با اشاره به اینکه ۴ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۵۰۰ نهال جنگلی و فضای سبز در نهالستان‌های خصوصی استان تولید شده است، افزود: از این میزان ۳ میلیون در حوزه مرتعی و بیابانی و ۳ میلیون و ۲۱۹ هزار نهال در نهالستان‌های دولتی تولید شده است.

وی یادآور شد: کاشت ۵ میلیون نهال از تعهدات استان بود که انجام شد.

.

وی یادآورشد: در سال‌های ۱۴۰۰ الی ۱۴۰۲ در پروژه‌های آبخیزداری با استفاده از ظرفیت بند (ه) تبصره ۸ قانون بودجه مبلغ ۴ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=13945

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420