مدیرکل استاندارد گلستان

صدور نشان حلال برای محصولات آرایشی و بهداشتی تسریع می شود

مدیرکل استاندارد گلستان در جلسه توجیهی صدور نشان حلال برای محصولات آرایشی و بهداشتی به واحدهای منتخب استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد گلستان؛ سید مهدی حسینی در این نشست گفت: صدور پروانه کاربرد نشان حلال برای محصولات آرایشی و بهداشتی پس از طی فرایندهای لازم، برای واحدهای تولیدی استان تسریع می شود.
حسینی هدف از اجرای استانداردهای حلال را یکپارچگی، مجهز شدن به زبان مشترک و نهایتاً تسریع و تسهیل  مبادله در جهان اسلام و بازارهای جهانی دانست و گفت: حلال به عنوان یک استاندارد جهانی، معیاری برای شناسایی کیفیت غذای سالم، بهداشتی و طیب در جهان؛ و عاملی برای توسعه مبادله تولیدات و خدمات در بین کشورهای اسلامی و غیر اسلامی است.
وی با بیان اینکه الزامات حلال نه‌ تنها در هنگام تولید، بلکه هنگام حمل ‌و نقل و ذخیر‌ه‌سازی نیز باید مورد توجه قرار گیرند گفت: افزایش جمعیت مسلمانان طی چند سال گذشته، نرخ رشد بازار حلال را سرعت بخشیده است.
مدیرکل استاندارد گلستان اقبال محصولات تولیدی ایران برای صدور به خارج از مرزهای کشور مستلزم جلب اعتماد جامعه هدف مشتریان محصولات حلال در دنیاست که در حال حاضر جمعیتی بالغ بر ۵ میلیارد اعم از مسلمان و غیرمسلمان را تشکیل می دهند.
حسینی یاداور شد: طبق تبصره ۲ بند ۱ ماده ۷ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، سازمان ملی استاندارد ایران تنها مرجع رسمی اعطا نشان حلال است.
وی در پایان گفت: تنها در اردیبشهت ماه سال جاری تعداد ۱۲ نشان حلال برای فرآورده های تولیدی استان صادر شده است.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=11504

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420