در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان:

شناسایی واحیا ۱۹۵ واحد راکد دارای ظرفیت در گلستان

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گلستان گفت: ۱۹۵ واحدصنعتی راکد با مجموع ارزش ۷۳ هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال دارای ظرفیت بازگشت به تولیددر استان شناسایی شد.

به گزارش فرگل نیوز،علیرضا نورانی عصر پنجشنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار داشت: طبق گزارش دستگاه‌های مرتبط، این واحدهای راکد ظرفیت اشتغال برای هزار و ۹۲۸ نفر را دارند.

وی: از این تعداد واحد راکد، ۱۵۰ واحد در بخش کشاورزی، ۲۷ واحد در بخش صنعت، معدن و تجارت و ۱۸ واحد در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

نورانیافزود: سرمایه‌گذاری در بازگشت این واحدها، می‌توان هزار و ۵۹۷ شغل را دوباره ایجاد کرد وطبق برنامه و با همکاری دستگاه‌های مرتبط به دنبال این هستیم که دوباره با کار کارشناسی واحدهای راکد را به چرخه رونق اقتصادی استان بازگردانیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گلستان نیز با ارایه گزارشی از افق ۱۴۰۴ بخش صنعت، معدن و تجارت استان، گفت: بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی، تکمیل ۳۵۰ طرح نیمه صنعتی، احیای واحدهای صنعتی، تثبیت اشتغال، توسعه واحدهای صنعتی با رویکرد دانش بنیان و صنایع خلاق، تحقق ۵۰۰ میلیون دلار صادرات و حمایت از صنایع کوچک از جمله برنامه‌های مهم این اداره کل است.

درویشعلی حسن‌زاده افزود: امسال صادرات کالا از این استان ۳۰۰ میلیون دلار برنامه‌ریزی شده که ۲۳۱ میلیون دلار آن محقق شده است.

استان گلستان طبق سرشماری ۱۳۹۵، یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت دارد که اقتصاد ساکنان آن برپایه کشاورزی استوار است.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=13533

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420