فرماندار آزادشهر:

سایت بازیافت زباله آزادشهر، مزرعه گل نرگس می‌شود

فرماندار آزادشهرگفت: جانمایی اشتباه سایت بازیافت زباله آزادشهر در ۲۲ سال قبل مشکلاتی را برای مردم این شهرستان ایجاد کرد.

به گزارش فرگل نیوز، سیدجواد کریمی اظهار کرد: برای جابه‌جایی سایت بازیافت زباله  با کاشت گل نرگس در ۱۳ هکتار از محدوده این مکان، عطر خوش این گل جایگزین بوی نامطبوع زباله خواهد شد.

وی افزود: زباله‌های شرق گلستان در این سایت بازیافت جمع‌آوری می شد و درحال حاضر با حجم انبوهی از زباله‌ مواجه هستیم که بوی نامطبوع و آزار دهنده آن موجب گلایه مردم آزادشهر و شهر و روستاهای مجاور شده است.

فرماندار آزادشهر تاکید کرد: با استقرار دولت سیزدهم، مطالبه به حق مردم برای تغییر مکان دفن و دپوی زباله در دستور کار قرار گرفت و به‌زودی محل تخلیه زباله این شهرستان به مکان دیگری منتقل می‌شود.

فرماندار آزادشهر برای حل مشکل سایت بازیافت زباله و بهسازی سایت فعلی جهت انتقال آن به مکان دیگر ،در دستور کار قرار گرفت و در راستای بهسازی سایت بازیافت زباله، با ایجاد درختکاری و جلوگیری از دفن زباله جدید به طور جدی پیگیری شد.

کریمی اظهارکرد:با دستور استاندار گلستان دیگر هیچ زباله‌ای در سایت پسماند آزادشهر، تخلیه نمی‌شود و از مصوبات سفر اول رییس جمهور به گلستان با ایجاد تصفیه‌خانه‌ برای کنترل و تصفیه شیرابه‌ زباله‌ها انجام شد

فرماندار آزادشهر به انتقال سایت بازیافت زباله آزادشهر به نقطه دیگر اشاره کرد و افزود: مطالعات مکان‌یابی برای دفع پسماند و ارزیابی اثرات زیست محیطی توسط شرکت مشاور صورت گرفته و در کارگروه ملی مدیریت پسماند تایید شده است.

وی با بیان اینکه سایت بازیافت زباله آزادشهر به اراضی شوره‌زار شمال گلستان منتقل خواهد شد، گفت: سایت جدید بازیافت زباله ۱۰۰ هکتار وسعت دارد و امیدوارم انتقال سایت آزادشهر به مکان دیگر در کوتاه‌ترین زمان محقق شود.

 

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=13659

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420