مدیر عامل شعب بانک کشاورزی استان گلستان:

سال گذشته ۲۲ هزار کشاورز گلستانی تسهیلات دریافت کردند

مدیر عامل شعب بانک کشاورزی استان گلستان گفت: سال گذشته به ۲۲ هزار نفر در سطح استان گلستان ۴۶ هزار و ۱۳۲ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد که نسبت به سال ۱۴۰۰ افزایش دو برابری را شاهد بودیم.

بهرنگ زندی به گزارش از تحرک نو؛ وحید صیادی در نشست خبری با رسانه ها اظهار کرد: بانک کشاورزی متعلق به همه مردم استان بوده که به صورت ویژه در بخش کشاورزی، دامداری، شیلات، صنایع تبدیلی، زراعت، باغبانی، گاوداری، صنایع چوبی و امنیت غذایی کشور در حال فعالیت است.

مدیر عامل شعب بانک کشاورزی استان گلستان افزود: تامین مالی و افزایش بهره وری محصولات کشاورزی، مدرن سازی ادوات کشاورزی، دیجیتال کردن، چابک سازی و اصلاح فرایندها در بانک از راهبرد های بانک کشاورزی است.

صیادی یادآور شد: سال گذشته  به ۲۲ هزار نفر در سطح استان گلستان ۴۶ هزار و ۱۳۲ میلیارد ریال تسهیلات  پرداخت شد که نسبت به سال ۱۴۰۰ افزایش دو برابری را شاهد بودیم.

وی با اشاره به بخش های مختلفی که از این تسهیلات بهره مند شده اند گفت: صنعت مرغ حدود ۷ هزار میلیارد ریال، دام سبک و سنگین حدود ۶ هزار میلیارد ریال، حدود ۵۰۰ میلیارد ریال وام مسکن روستایی در مناطق محروم و یک هزار و ۸۹۰ میلیارد ریال وام ازدواج و فرزندآوری اعطا شده است.

صیادی گفت: در راستای حمایت از نهادهای حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی با پرداخت حدود یک هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به یک هزار و ۱۰۰ نفر از مددجویان پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: همچنین بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در راستای افزایش بهره‌بروی برای خرید ۷۰۰ دستگاه کمباین، تراکتور و سایر ادوات کشاورزی پرداخت شده است که از این حیث گلستان رتبه نخست کشور را کسب کرد.

صیادی ادامه داد: صندوق بیمه در سال زراعی ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ بالغ بر ۲۱۵ هزار هکتار از اراضی آبی، دیم و غیره در استان را با رقم دریافتی ۷۱۰ میلیارد ریال در تمامی بخش‌ها بیمه کرده است.

مدیر عامل شعب بانک کشاورزی استان گلستان اضافه کرد: خسارت پرداختی در بخش‌های مختلف ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و حدود پنج برابر رقم دریافتی بوده است.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=11556

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427