رییس مرکز توسعه حل اختلاف استان گلستان گفت:

سازش ۲۲ پرونده قتل در گلستان

رییس مرکز توسعه حل اختلاف استان گلستان گفت: یکی از اقدامات انجام شده در سال گذشته سازش ۲۲ فقره پرونده قتل بود که فرصت زندگی دوباره و جبران مافات را برای ۲۲ جوان فراهم آورد رسیدگی به ۵۳ هزار و ۳۳۹ فقره پرونده به صورت حکمی از دیگر اقدامات شورای حل اختلاف در سال گذشته است و سازش دو پرونده قتل و فراهم کردن زندگی دوباره برای دو جوان، افتتاح ۴۰ هیات صلح ویژه سیستانی‌ها، شناسایی ۳۶۶ ریش سفید به منظور حل اختلافات، برگزاری جشنواره صبر دانش‌آموزی در شبکه شاد از دیگر اقدامات این مرکز در سال جاری بوده است.

عاطفه مکاری ،احمد جعفری در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضاییه افزود: شورای حل اختلاف استان گلستان با ۱۲۱ شعبه «شامل ۹۸ شعبه رأیی و صلحی شهری، دو شعبه روستایی و ۲۱ شعبه اجرای احکام» فعالیت می‌کند.

وی تصریح کرد: در سال گذشته ۱۲۶ هزار و ۹۶۴ پرونده وارده و ۴۳ هزار و ۳۵۵ پرونده سازش و ۱۲۷ هزار و ۱۸۳ پرونده سازش در مرکز توسعه حل اختلاف استان ثبت شده است.

وی ادامه داد: ۹۵ درصد ابلاغ در سال گذشته به صورت الکترونیک انجام شده که رشد چهار درصدی داشته است.

وی تاکید کرد: در مجموع ۱۰۱ جلسه دادرسی الکترونیکی با زندان در مرکز توسعه حل اختلاف انجام شده است.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف گلستان بیان کرد: در دو ماه نخست امسال ۲۰ هزار و ۸۸۷ فقره پرونده به توسعه حل اختلاف استان وارد شده و از این تعداد ۶ هزار و ۴۴۷ پرونده معادل ۴۳ درصد با پادرمیانی اعضا سازش شده است.

وی تعداد نیروهای همکار با شوراهای حل اختلاف گلستان را ۵۱۵ نفر برشمرد و ادامه داد: در سال گذشته ۱۲۶ هزار و ۹۶۴ پرونده وارد شورای حل اختلاف استان شده که ۴۳ هزار و ۳۵۵ پرونده به سازش ختم و ۱۲۷ هزار و ۱۸۳ پرونده مختومه شده است.

رئیس شورای حل اختلاف گلستان درصد پرونده‌های سازش نسبت به مختومه در سال گذشته را ۴۶ درصد عنوان کرد و گفت: یک هزار و ۵۸۸ پرونده به شعب ویژه صلحی مستقر در زندان‌های گرگان و گنبدکاووس وارد شده که با تلاش‌های مستمر اعضا، علما و روحانیون و گذشت طرفین از این تعداد ۷۲ درصد سازش شده و زمینه آزادی ۳۰۴ زندانی دیون مالی غیرعمد، مهریه، نفقه و سایر موارد را به همره داشته است.

جعفری با بیان اینکه در سال مذکور ۹۵ درصد ابلاغ‌ها در مرکز توسعه حل اختلاف استان با رشد ۴ درصدی به صورت الکترونیک انجام شد، افزود: به ۳۵ هزار و ۶۹۱ پرونده به صورت الکترونیکی «بدون کاغذ» در مرکز توسعه حل اختلاف استان رسیدگی شده است.

این مقام مسئول پرونده‌های مسن بدوی و اجرا در مرکز را ۳۵۹ فقره در آغاز سال ۱۴۰۱ و ۷۳۰ فقره در پایان سال عنوان کرد و توضیح داد: بازرسی و بازدید سرزده و دوره‌ای از ۱۱۱ شعبه حوزه قضایی سطح استان گلستان از دیگر عملکردها بوده که محقق شد.

رئیس شورای حل اختلاف گلستان از ورود ۲۰ هزار و ۸۸۷ فقره پرونده به توسعه حل اختلاف استان طی دوماه نخست سال ۱۴۰۲ خبر داد و خاطرنشان کرد: از این تعداد ۶ هزار و ۴۴۷ فقره پرونده معادل ۴۳ درصد با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف منجر به سازش شد.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=11616

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420