رشد ۱۰ درصدی طلاق در گلستان

مدیرکل ثبت احوال گلستان گفت: در ازدواج با ثبت پنج هزار و ۴۱۳ واقعه، ۲.۳ درصد کاهش و در طلاق با هزار و ۵۱۵ واقعه شاهد رشد ۱۰ درصدی هستیم.

به گزارش خبرنگار تحرک نو ، حمیدرضا مطیع در قرارگاه خبری شهید همدانی افزود : در چهار ماه نخست امسال ۵ هزار و ۴۱۳ واقعه ازدواج ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲.۳ درصد کاهش داشته است.

وی اظهارکرد: ثبت وقایع حیاتی، پوشش وقایع حیاتی و تولید و انتشار آمار بر عهده ثبت احوال بوده و باید نظام ثبتی را تشکیل دهیم.

مدیرکل ثبت احوال گلستان از وجود هزار و ۵۰۰ ثبت‌یار در استان خبرداد و افزود: از محورهای توسعه‌یافتگی جوامع، رسیدن به دولت الکترونیک بوده و در این راستا در دولت سیزدهم اتفاقات خوبی رقم خورده است.

وی بیان کرد: بیشترین استعلام دستگاه‌های مختالف در کشور از دستگاه ثبت احوال بوده و ۲۰۰ دستگاه اجرایی از ثبت احوال خدمات دریافت می‌کنند.

مطیع بیان کرد: طرح اتصال اسناد سببی و نسبی در کشور در حال اجرا است و گلستان از جمله استان‌های پیشرو در این زمنیه است و از مجموع ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار سند تاکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار سند متصل شده است.

مدیرکل ثبت احوال گلستان گفت: دو ایستگاه سیار برای خدمات‌دهی به جانبازان، سالمندان و توان‌خواهان در شرق و غرب راه‌اندازی شده است.

مطیع بیان کرد: تا پایان ۱۴۰۱ تعداد یک میلیون و ۴۶۲ هزار نفر واجد شرایط دریافت بودند که یک میلیون و ۴۵۳ هزار و ۲۱۱ نفر معادل ۹۹.۴ درصد را پوشش دادیم.

مدیرکل ثبت احوال گلستان گفت: در سال جاری هم یک میلیون و ۵۰۲ هزار نفر واجد شرایط بودند که یک میلیون و ۴۶۸ هزار نفر را پوشش دادیم.

طبق گفته وی از دی ماه ۱۴۰۰ تاکنون ۹۷ هزار و ۲۹۲ درخواست صدور کارت ملی هوشمند داشتیم که تاکنون ۱۸۸ هزار و ۵۳۰ کارت صادر شده است.

مطیع ادامه داد: از یک میلیون و ۴۶۸ هزار درخواست دریافت کارت ملی، برای ۱۴۰ هزار نفر هنوز کارت ملی صادر نشده است.

مدیرکل ثبت احوال گلستان افزود : استان در سال گذشته در واقعه ولادت رتبه پنجم، در ازدواج رتبه ششم، در طلاق رتبه ۱۷ و در رشد طبیعی جمعیت رتبه پنجم را داریم.

وی اضافه کرد: در چهار ماهه ابتدایی امسال ۹ هزار و ۵۲۶ واقعه ولادت ثبت شده و نسبت به سال گذشته ۸.۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=12230

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427