Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/fargolne/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

ردیابی کرونا از طریق آزمایش فاضلاب

فرگل نیوز : اگر چه جلوگیری از انتقال کرونا هنوز هم چالش برانگیز است، محققان دانشگاه میامی از تمام استراتژی هایی که می توانند برای جلوگیری از شیوع استفاده کنند، بهره می برند.

این شامل استفاده از تحقیقات پیشرفته برای تشخیص ویروسی در فاضلاب است که باعث کرونا می شود.

تشخیص آثار ویروس در فاضلاب جریان یافته از ساختمان های دانشگاه ممکن است یک هفته قبل از نتایج مثبت آزمون کرونا اخطار دهد تا به دانشجویان و اعضای هیأت علمی هشدار دهد که باید قبل از شیوع بیماری آزمایش کنند. 

“هلنا” گفت: تحقیقات نشان داده است که افراد دفع ویروس از طریق مدفوع و ادرار خود را قبل از نشان دادن علائم کرونا آغاز می کنند، بنابراین ایده این است که از اندازه گیری فاضلاب به عنوان هشدار اولیه برای احتمال شیوع کرونا در جامعه استفاده شود. “سولو گابریل” استاد مهندسی محیط زیست و رئیس دانشکده فنی مهندسی بیش از یک دهه است که در حال مطالعه سواحل و آلودگی آب در جنوب فلوریداست.

بنابراین وی برای هدایت تلاش گروه مورد حمایت دانشگاه قرار گرفت و همین چند هفته پیش، این تیم متشکل از ۴۰ عضو هیأت علمی و کارکنان و دانشجویان از جمله “استفان شورر” استاد داروسازی سلولی و مولکولی در دانشکده پزشکی میلر و “کریستوفر میسون” استادیار فیزیولوژی و بیوفیزیک و ژنومیک محاسباتی در پزشکی از اخباری که دریافت کرده اند مجذوب شدند که برای شناسایی ویروس در فاضلاب پژوهش کنند.

“شورر” گفت: با بودجه تخصیص یافته، تیم علمی همچنین به کنسرسیومی سازمان یافته توسط NIH برای جمع آوری و استاندارد سازی داده ها از موسسات سراسر ایالات متحده که در حال آزمایش فاضلاب برای ویروس هستند، می پیوندد. بنابراین “شورر” برای ایجاد معیارهای داده و ابزارهای نرم افزاری تلاش خواهد کرد؛ به طوری که می توان ارقام فاضلاب و اطلاعات مربوط به آن را به صورت یکپارچه ذخیره، تدوین و تجزیه و تحلیل کرد.

وی افزود: این به دانشمندان کمک می کند تا اطلاعات مربوط به طیف وسیعی از منابع را به طور مؤثرتری مرتبط کنند.

محققان همچنین رابطه بین غلظت محیطی ویروس و نتایج آزمایشات انسانی را برای ایجاد مدل هایی که می توانند شیوع  کرونا را پیش بینی کنند، کشف خواهند کرد.

سرانجام به رهبری “میسون” آن ها از فناوری توالی یابی نسل بعدی برای توصیف تغییرات ژنتیکی کرونا جست و جوی ویروس های جدید و پیوند دادن این داده ها به تلاش های ملی و جهانی برای ردیابی عوامل بیماری زا در حال ظهور استفاده می کنند.

از آگوست سال ۲۰۲۰ دانشگاه به طور منظم دانشجویانی را که در کلاس های حضوری شرکت می کردند، آزمایش کرد تا دید کاملی در مورد هرگونه انتقال کرونا داشته باشد و به کاهش ویروس در کمترین حد ممکن کمک کند.

در همان زمان، برنامه ای نیز برای نظارت بر محیط زیست بر ویروس با استفاده از نمونه برداری سطحی، هوا و فاضلاب به هدایت “جورج گریلز” مدیر دستیار مشترک منابع در مرکز جامع سرطان سیلوستر ایجاد شد.

به عنوان بخشی از این تلاش، تیم “سولو گابریل” به طور منظم شروع به جمع آوری و تجزیه و تحلیل نمونه های فاضلاب از هر سه پردیس دانشگاه کرد. اکنون که این تیم می تواند تلاش های خود را بالا ببرد، “ارین کوبتز” که هدایت آزمایش و ردیابی دانشگاه را بر عهده داشته است، گفت که داده ها احتمالاً مفیدتر می شوند.

به گفته “کوبتز” این دانشگاه امیدوار است دانشجویان را در ساختمان هایی که شاهد افزایش ویروس در فاضلاب هستند به طور تصادفی مورد آزمایش قرار دهد تا از بروز هرگونه شیوع کرونا کمک کند.

“کوبتز” متخصص اپیدمیولوژیک آموزش دیده که همچنین معاون پژوهشی و بورسیه دانشگاه است، گفت: این ابزار دیگری در زره پوش ماست که اطلاعات مهمی را برای کنترل خطر ابتلا و شیوع فراهم می کند. همچنین باورنکردنی است که این تیم قادر به استفاده از چیزی بود که آن ها برای حمایت از مدیریت کرونا دانشگاه برای تأثیر علمی گسترده تر ایجاد کرده بودند.

در نهایت، “سولو گابریل” امیدوار است که بتواند یک آغازگر ایجاد کند که بتوانند در مورد بهترین راه های شناسایی ویروس در فاضلاب و این که چگونه می تواند برای هشدار سریع افراد در مورد عفونت احتمالی مورد استفاده قرار گیرد با رهبران سراسر کشور به اشتراک بگذارند.

وی همچنین امیدوار است که بتوانند استراتژی هایی را ارائه دهند که جوامع بتوانند از طریق انتقال قریب الوقوع هنگام کاهش سن در فاضلاب، آن را کاهش دهند

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=291

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420