مدیرکل صنعت،معدن و تجارت گلستان:

در دولت سیزدهم ۹۸ درصد صادرات گلستان افزایش یافت

مدیرکل صنعت،معدن و تجارت گلستان گفت: درطی ۳۰ ماه خدمت دولت سیزدهم ،صادرات این استان شاهد رشد ۹۸ درصدی بوده و از این استان ۶۰۶ میلیون دلار کالاهای غیرنفتی به کشورهای مختلف صادر شده است.

به‌ گزارش  فرگل نیوز،درویش‌علی حسن‌زاده در همایش جهاد تبیین با رویکرد مشارکت حداکثری در انتخابات ویژه اصناف و بازاریان گنبدکاووس، آزادشهر و رامیان افزود: عمده صادرات استان  به سه کشور ترکمنستان ، قزاقستان  و عراق بوده است.

وی اظهارکرد: رشد ۹۸ درصدی صادرات غیرنفتی استان در دولت سیزدهم با راهبرد و دیپلماسی اقتصادی و توسعه روابط با همسایگان حاصل شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت:طی دوره ۳۰ ماهه دولت سیزدهم با صدور ۳۱۱ پروانه صنعتی و سرمایه‌گذاری ۵۸ هزار میلیارد ریال و با اشتغالزایی ۷ هزار و ۲۰۰ انجام شده است.

حسن‌زاده افزود: در این دولت با مشارکت بخش خصوصی ۸۸ واحد صنعتی راکد احیا و به چرخه تولید بازگشت و برای هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شد.

حسن‌زاده افزود: هم اکنون ۲۵ درصد سموم کشاورزی، ۱۵ درصد روغن و ۲۰ درصد محصولات سلولزی کشور توسط واحدهای تولیدی گلستان  تولید می شود.

وی گفت: طی ۴۵ سال گذشته و در سایه نظام اسلامی پیشرفت‌های خوبی در حوزه صنعت و معدن این استان رخ داده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گلستان اظهارکرد: اکنون هزار و ۱۷۳ واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری ۲۶ هزار میلیارد ریال با اشتغالزایی ۲۹ هزار و ۵۰۰ نفر در گلستان فعال است.

حسن‌زاده افزود: اکنون ۶۷ معدن فعال با ظرفیت تولید سالانه حدود سه میلیون تن و اشتغالزایی هزار و ۸۰۰ نفر در گلستان در حال فعالیت وجود دارد.

در این همایش  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان ، فرمانداران و برخی مدیران سه شهرستان و بازاریان گنبدکاووس، آزادشهر و رامیان حضور داشتند.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=13842

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420