رییس سازمان جهاد کشاورزی گلستان:

توسعه گردشگری کشاورزی در گلستان نیازمند رفع موانع قانونی است

رییس سازمان جهاد کشاورزی گلستان با اشاره به اینکه این استان پیشرو گردشگری کشاورزی است، گفت: رونق بیشتر این بخش نیازمند برنامه‌ریزی دقیق است و به تدوین بخشنامه، آیین‌نامه‌، رفع موانع و تصویب قوانین موثر نیاز دارد.

به گزارش فرگل نیوز به نقل از ایرنا،محمد برزعلی روز یکشنبه در همایش گردشگری کشاورزی با بیان اینکه گردشگری کشاورزی اضلاع مختلفی را در بر می‌گیرد و می‌تواند به توسعه و پایداری بخش کشاورزی و حفظ محیط زیست کمک کند، افزود: با توجه به اینکه گلستان یکی از استان‌های پیشرو در حوزه گردشگری کشاورزی است به‌ همین دلیل نخستین همایش گردشگری کشاورزی در این استان برگزار شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی گلستان بیان کرد: گردشگری کشاورزی از سال ۱۹۹۰ در جهان شتاب گرفت اما این فعالیت در برخی کشورهای بیش از یک قرن پیشینه دارد.

برزعلی با اشاره به اینکه فرهنگ‌سازی در گردشگری کشاورزی می‌تواند به رونق کشاورزی کمک کند، خاطرنشان کرد: ارتقای تولید و بهره‌وری محصولات کشاورزی در راستای امنیت غذایی و افزایش درآمد کشاورزان از جمله فواید رونق گردشگری کشاورزی است.

وی خاطرنشان کرد: با ارتقا و توسعه هر چه بیشتر گردشگری کشاورزی ما می‌توانیم فرهنگ‌، رسوم و عادت‌ها در نقاط مختلف کشور را حفظ کرده و آن را به نسل‌های بعدی انتقال دهیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی گلستان با بیان اینکه اصل ۵۰ قانون اساسی حفاظت از محیط زیست را یک وظیفه عمومی تلقی کرده است، افزود: گردشگری کشاورزی از دیدگاه فنی می‌تواند به تولید محصولات ارگانیک و گواهی شده در بخش کشاورزی کمک کند.

برزعلی تاکید کرد: محصولات ارگانیک به سبب برخورداری از کیفیت و طعم بهتر طرفداران بسیار زیادی را در جوامع مختلف دنیا از جمله کشورمان دارد و رونق این بخش به درآمدزایی و توسعه بخش کشاورزی کمک خواهد کرد.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=13963

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420