سردار دادگر:

تشدید برخورد پلیس استان گلستان با خودروهای فاقد پلاک، پلاک مخدوش یا دارای فلاشر

سردار دادگر: ۳۷٠٠ خودرو متخلف اعمال قانون شدند/ توقیف، جریمه و حبس در انتظار متخلفان

✅سردار “سعید دادگر”در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پلیس، در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در راستای مطالبات به حق مردمی و به منظور ارتقاء انضباط اجتماعی و امنیت ترافیکی در سطح معابر و جاده ها، پلیس طرح تشدید برخورد با خودرو‌های متخلف فاقد پلاک، پلاک مخدوش، تک پلاک یا دارای فلاشر های غیر مجاز که موجب برهم زدن نظم ترافیکی و انضباط اجتماعی می شدند را به مرحله اجرا گذاشت.
✅ عزم جدی پلیس در برخورد با خودروهای متخلفی که حادثه ساز هستند و برای شهروندان ایجاد مزاحمت می کنند.
✅پلیس با استفاده از تمامی امکانات و تجهیزات و همچنین تقویت و گسترش گشت های کنترل محسوس و نامحسوس و ایست و بازرسی در طول شبانه روز، به صورت قاطع برابر قانون با آنها برخورد خواهد کرد.
✅ این طرح از ۱۹ دی ماه آغاز شده است و روند برخورد با رانندگان خاطی و هنجار شکن بصورت ویژه در دستور کار انتظامی استان قرار دارد و این طرح به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.
✅در ۹ روز اجرای طرح تاکنون سه هزار و ۷۲۰ فقره اعمال قانون برای رانندگان خودروهای متخلف صورت گرفت.
✅در طول اجرای طرح ۷۷ دستگاه خودرو متخلف برابر قانون توقیف شده است.
✅ ضبط ۲۰ جلد گواهی نامه بالای ۳۰ نمره منفی و همچنین توقیف ۴۶ دستگاه خودرو بالای ۳۰ میلیون ریال خلافی.
✅مخدوش نمودن یا پوشاندن پلاک وسایل نقلیه، نه صرفا یک تخلف رانندگی، بلکه جرمی است که در بسیاری از موارد با هدف ارتکاب جرائم خشنی مانند زورگیری، کیف قاپی و گوشی قاپی صورت می گیرد.
✅ برابر ماده ۲ آئین نامه راهنمایی و رانندگی، تردد با وسایل نقلیه فاقد پلاک ممنوع است.
✅برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی، هرکس در ارقام و مشخصات وسیله نقلیه موتوری تغییر و یا پلاک وسیله نقلیه موتوری دیگری را به آن الصاق نماید یا برای آن پلاک تقلبی بکار برده یا چنین وسایلی را با علم به تغییر و یا تعویض پلاک تقلبی مورد استفاده قراردهد به حبس از شش ماه تا یکسال محکوم خواهد شد.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=13695

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427