تخصیص ۲۲۵۰ میلیارد تومان در بخش پروژه های آبرسانی آب منطقه ای در دولت شهیدرئیسی

استاندار گلستان گفت: دسترسی مطلوب و آسان گلستانی‎ها به آب آشامیدنی، یکی از د غدغه‌های مهم دولت شهید رئیسی بود که در ۳۳ ماه خدمت دولت سیزدهم و با حمایت های شخص رییس جمهور شهید، ۲۲۵۰ میلیارد تومان در حوزه آب منطقه ای هزینه شد.

علی محمد زنگانه در مراسم افتتاح پروژه‌های طرح آبرسانی شهر کلاله اظهار کرد: برای تامین آب شرب مردم و خارج کردن استان از تک منبعی، از شیرین سازی آب دریا برای کمبود آب در غرب و مرکز استان بهره گرفتیم.
استاندار گلستان تصریح کرد: برای شرق استان نیز بهره برداری از پروژه محوری و راهبردی سد نرماب در دستور کار قرار گرفت که آب شرب ۵۳۵ هزار نفر از مردم این منطقه را به کمک جمع آوری آب‌های سطحی تامین کنیم.
زنگانه بیان کرد: در دولت سیزدهم و ۳۳ ماه خدمت شهید جمهور عزیز، بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان به این پروژه تزریق شد و در دور دوم سفر هم مجموعاً نزدیک به ۱۵۰۰ میلیارد تومان مصوب شد که باید تلاش کنیم مانند دور اول تخصیص صددرصدی بگیریم تا برداشت از سفره‌های آب زیرزمینی را کم کنیم.
استاندار گلستان تصریح کرد: مهندسی مجدد چاه‌های موجود و بهبود دبی خروجی آنها به عنوان برنامه میان مدت در دستور کار قرار گرفت و امروز بیش از ۵۴۰ چاه از بیش از ۷۰۰ چاه استان مهندسی مجدد شد که یک کار جهادی بزرگ است.
وی افزود: در دومین اقدام، حفر بیش از ۱۰۰ چاه جدید در نقاط مختلف استان در دستور کار قرار گرفت که وقتی تجهیز و وارد مدار شد، تنش آبی شدید بسیاری از شهرهای ما را کاهش داد.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=14288

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427