مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان

تخصیص ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای موزه میراث روستایی گلستان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان از تخصیص ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه موزه میراث روستایی گلستان از محل اعتبارات سفر رئیس‌جمهوری به استان خبر داد.

فرگل زندی به گزارش فرگل نیوز؛ محمدجواد ساوری اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر رئیس‌جمهوری به استان به پروژه موزه میراث روستایی گلستان تخصیص یافت که تأمین این میزان اعتبار نقش مهمی در تکمیل پروژه و افتتاح آن دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان با اشاره به اقدامات اجرایی با این اعتبار، افزود: با این میزان اعتبار تخصیص‌یافته، عملیات اجرایی حصارکشی و دوباره چینی سازه روستایی تِلار به‌عنوان سر درب ورودی پروژه پس از انتخاب پیمانکار آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد: تِلار، سازه‌ای کاملاً چوبی با قدمت ۱۰۰ سال از روستای کوهپایه‌ای جفاکنده شهرستان بندر گز است که در این مرحله عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

ساوری یادآور شد: تاکنون اعتباری حدود ۱۷۰ میلیارد ریال برای اجرای دوباره چینی چهار سازه روستایی، مسیر دسترسی و الحاقات یک سازه و سرویس بهداشتی در محل اجرای پروژه هزینه شده است.

وی در پایان عنوان کرد: با تخصیص این اعتبار و پایان یافتن عملیات اجرایی حصارکشی و سر درب ورودی، فاز نخست این پروژه برای افتتاح مهیا می‌شود.

موزه میراث روستایی گلستان که دومین مدل در نوع خود در کشور است و با برآورد اولیه ۵۰۰ میلیارد ریال در زون فرهنگی پارک جنگلی قرق در حال اجرا است، باهدف حفظ، نگهداری، احیا مواریث فرهنگی روستایی اعم از ملموس و ناملموس در سطح استان گلستان راه‌اندازی خواهد شد.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=11578

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427