رییس ستاد انتخابات گلستان:

تایید۳۰۶ نامزد گلستانی توسط شورای نگهبان

رییس ستاد انتخابات گلستان گفت: ۹۵۹ داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی در گلستان  برای انتخابات، پیش‌ثبت نام انجام دادند واز این تعداد  ۳۰۶ نامزد  توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت شده است که این افراد به عنوان نامزد انتخاباتی برای تصدی کرسی مجلس با یکدیگر رقابت خواهند کرد. .

سید علی مهاجر در روز سه شنبه ۲۳بهمن ماه در نشست خبری افزود:ازاین۳۰۶ نامزد تعداد ۲۷۴ نفر مرد و ۳۲ نفر زن و از لحاظ مذهب ۲۳۹ نفر شیعه و ۶۷ نفر اهل سنت و از نظر قومیتی ۲۱۷ نفر  فارس، ۷۰ نفر ترکمن، ۱۸ نفر سیستانی و ۲ نفر بلوچ قرار دارند.

وی اظهار کرد:ستاد انتخابات گلستان از هشت کمیته و سه کارگروه ،ستاد انتخابات، ستاد امنیت و کمیته امنیت است که در تمامی شهرستان‌های استان شکل گرفته است.

مهاجر افزود:اسامی قطعی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در گلستان دوم اسفند ماه اعلام می‌شود.

رییس ستاد انتخابات گلستان گفت:از ۳۰۶ نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی در گلستان ۹۳ نفر اصولگرا، ۵۳ نفر اصلاح‌طلب و بقیه مستقل هستند و هشت نفر از نامزدها از مسئولان بودند که از سمت خود انصراف دادند.

به گفته مهاجر در دوره قبل انتخابات مجلس ۲۳۵ نامزد مشارکت داشتند که این دوره به ۳۰۶ نامزد افزایش یافت.

رییس ستاد انتخابات گلستان افزود: یکی از ارکان انتخابات در کشور مردمی بودن آن است که توسط فرمانداران شهرستان ها  ۸۱۰ نفر از معتمدین مردم در استان را شناسایی که از این تعداد ۷۳۶ نفر مرد و بقیه زن هستند.

مهاجر تاکید کرد:برای فعالیت در انتخابات از ۸۱۰ معتمد مردمی شناسایی‌شده ، ۳۸۹ نفر فارس، ۳۰۰ نفر ترکمن و ۷۹ نفر سیستانی، ۱۳ نفر بلوچ و ۲۹ نفر از سایر اقوام هستند.

وی از برپایی یکهزار و ۵۱۴ شعبه اخذ رای برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری در استان گلستان خبر داد و تاکید کرد: این میزان نسبت به دوره قبل هشت درصد رشد داشته است.

رییس ستاد انتخابات گلستان  با بیان اینکه حضور قومیت، مذهب و جنسیت برای برگزاری یک انتخابات پرشور فرصت است،افزود: از نگاه ما افراد تایید صلاحیت‌ شده در این دوره از انتخابات، افراد صالح هستند و مردم باید با حضور در پای صندوق‌های رای اصلح انتخاب را انتخاب کنند.

مهاجر تاکید کرد:  باید از هدایت انتخابات به سمت مسایل قومی و مذهبی پرهیز کرد و در تبیین این مهم، علما، نخبگان و اصحاب رسانه رسالت سنگینی بر عهده دارند.

وی گفت:استان گلستان یک میلیون و ۸۶۸ هزار و ۸۲۹ نفر جمعیت و با ۱۴ شهرستان، دارای ۶ حوزه انتخابیه و هفت نماینده است در استان گلستان برای هر کرسی مجلس شورای اسلامی ۴۴ نامزد با یکدیگر   رقابت خواهند داشت.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور  روز جمعه ۱۱ اسفندماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

گفتنی است حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا ۲ نماینده و حوزه‌های کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و گمیشان، علی‌آبادکتول، رامیان و آزادشهر، گنبدکاووس و نیز حوزه انتخابیه مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه هر کدام یک نماینده دارند.

 

 

 

 

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=13874

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420