شهردار علی آباد کتول گفت:

بودجه شهرداری علی آبادکتول امسال۶۸ درصد افزایش داشت

شهردار علی‌آبادکتول گفت: بودجه سال گذشته علی‌آبادکتول مبلغ ۱۳۵ میلیارد تومان بود که امسال با ۶۸ درصد افزایش، مبلغ ۲۲۸ میلیارد تومان بودجه امسال مصوب شد‌.
ابوذر اسفندیاری‌پور اظهارکرد: سال ۱۴۰۲، از مبلغ ۲۱۰ میلیارد تومان بودجه مصوب شده شهرداری،۱۳۵ میلیارد تومان آن محقق شد که ۵۰ درصد آن صرف امور عمرانی و ۵۰ درصد مابقی صرف هزینه‌های جاری شد.
شهردار علی اباد افزود: با توجه به تحقق بودجه سال گذشته، امسال بودجه شهرداری ۶۸ درصد افزایش یافت و مبلغ تحققی بودجه ۲۲۸ میلیارد تومان مصوب شد که از این مبلغ، ۴۹ درصد در حوزه فعالیت‌های عمرانی و ۵۱ درصد آن صرف هزینه‌های جاری خواهدشد.
شهردار علی‌آبادکتول گفت: امسال با تخصیص ۷ میلیارد تومان اعتبار برنامه داریم که اراضی حدفاصل چهارراه جنگلده تا پل خار‌کلاته تملیک و تعریض شود.
اسفندیاری پور یکی از معضلات شهری علی‌آبادکتول را کمبود پارکینگ و عدم مکان مناسب برای پارک خودروها در سطح شهر دانست و افزود: در این راستا چند مکان پرتردد و مرکز شهر را برای ایجاد پارکینگ در نظر گرفته‌ شد که منتظر موافقت یکی از مکان‌ها توسط استانداری هستیم.
اسفندیاری‌پور تصریح کرد: یکی از پیشنهادات ما در خصوص پارکینگ، زمین شهرداری واقع در حاشیه پارک شهر است که در صورت توافق، قرار است آن مکان برای احداث ساختمان شهرداری درنظر گرفته شود و ساختمان کنونی شهرداری نیز در قالب مجتمع تجاری و اداری و پارکینگ طبقاتی در طبقات زیرزمین و منفی احداث شود.
وی درخصوص پارک جنگلی کبودوال اظهارکرد: از سال ۴۴ تا سال ۸۴ این پارک جنگلی در اختیار شهرداری بود و از سال ۸۶ تا ۹۶ نیز با تایید سازمان حفاظت جنگل‌ها با وسعت ۱۰۳ هکتار به شهرداری واگذار شد.
شهردار علی‌آبادکتول عنوان کرد: از پاییز ۱۴۰۱ این پارک جنگلی به وسعت ۴ هزارو ۳۰۰ هکتار به مدت ۱۵ سال در اختیار شهرداری قرار داده‌ شد.
کل مساحت محدوده شهر علی آباد کتول ۹۲۴ هزار هکتار است که ۱۵۰ هزار هکتار آن در بافت فرسوده قرار دارد.
شهردار علی‌آبادکتول از روند پایانی عقد قرارداد احداث تله‌کابین علی‌آبادکتول با سرمایه‌گذارخبرداد.
اسفندیاری‌پور اظهارکرد: روند عقد قرارداد احداث تله‌کابین علی‌آبادکتول با سرمایه‌گذار بخش خصوصی درمراحل پایانی خود است و بزودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه شاخص استانی با اعتبار اولیه افزون بر ۷۰۰ میلیارد تومان در این شهر هستیم.
وی گفت: مجوزهای لازم زیست‌محیطی و منابع‌طبیعی در راستای احداث تله‌کابین اخذ شده و روند عقد قرارداد احداث تله‌کابین و عملیات اجرایی این پروژه شاخص با سرمایه‌گذار بخش خصوصی در مراحل پایانی خود است

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=14067

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420