استاندار گلستان:

برگزاری نمایشگاه و جشنواره استانی با اولویت ارایه محصولات تولیدی منطقه

استاندار گلستان گفت:بر برگزاری نمایشگاه و جشنواره استانی با اولویت ارایه محصولات تولیدی منطقه تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های مرتبط باید اجرای این طرح را با هدف حمایت از تولید و اشتغال جوانان مورد توجه قرار دهند.

به گزارش فرگل نیوز:علی‌محمد زنگانه روز یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال گلستان اظهار کرد: نرخ مشارکت اقتصادی استان از ۳۷ درصد در ابتدای دولت سیزدهم به افزون بر ۴۰ درصد رسیده و همسانی این رقم با میانگین کشوری ۴۱.۵ درصد، نیازمند اقدام‌هایی از جمله همکاری همه دستگاه‌های مرتبط است.

وی همچنین نرخ بیکاری استان ۹.۲ درصد است که تلاش می‌کنیم این عدد در سال آینده به هشت درصد و برابر با میانگین کشوری برسد.

وی خواستار افزایش راستی آزمایی اشتغال سامانه رصد، جذب اعتبارهای ایجاد فرصت‌های شغلی و سرمایه‌گذاری حوزه نظام مهارت‌آموزی برای تامین نیازهای شغلی گلستان شد.

استاندار گلستان بر برگزاری نمایشگاه و جشنواره استانی با اولویت ارایه محصولات تولیدی منطقه تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های مرتبط باید اجرای این طرح را با هدف حمایت از تولید و اشتغال جوانان مورد توجه قرار دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان هم در این جلسه با اشاره به تعهد ایجاد ۲۳ هزار و ۹۷ شغل برای سال آینده در این استان گفت: هدف‌گذاری سال آینده گلستان، ایجاد ۳۰ هزار فرصت شغلی است.

سیدمحمد دهنوی افزود: راستی آزمایی اشتغال ثبت‌شده توسط دستگاه‌های عضو شورای اشتغال گلستان ۹۶.۲۵ درصد است.

حسینعلی خواجه‌مظفری دبیر کارگروه اشتغال گلستان نیز از ثبت ۲۸ هزار و ۴۸۶ شغل در سامانه رصد خبر داد و گفت: این آمار بیانگر رشد ۱۱۲ درصدی ثبت اشتغال در این سامانه است.

استان گلستان یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۴۷ درصد آن روستانشین هستند و اقتصاد اصلی آن‌ها بر پایه کشاورزی استوار است.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=13964

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427