رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان

برگزاری نمایشگاه های اقتصادی مشترک بین گلستان و ترکمنستان

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان گفت: در سفر اخیر هیات گلستانی به ترکمنستان، درباره مسائلی مانند افزایش رفت و آمد های هیات های تجاری و برگزاری نمایشگاه های اقتصادی مشترک تاکید شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا از گرگان؛ امیر یوسفی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به سفر اخیر هیات گلستانی به ترکمنستان و شرکت در جشن استقلال این کشور اظهار کرد: در این مراسم هیات ایرانی از استان گلستان جلوتر از مقامات آمریکایی نشسته بودند که این موضوع دستاورد بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی است و مورد توجه قرار گرفته بود.

وی گفت: در سال های گذشته قوانین سختگیرانه ای برای دریافت روادید این کشور وجود داشت که در این دیدار در خصوص تسهیل صدور روادید تجار و بازرگانان گفتگو شد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان افزود: طی نشست هایی که در این سفر برگزار شد، درباره مسائلی مانند افزایش رفت و آمد های هیات های تجاری و برگزاری نمایشگاه های اقتصادی مشترک هم گفتگو و تبادل نظر و با استقبال طرف ترکمنستانی مواجه شد.

وی گفت: ایجاد کنسولگری ترکمنستان در گرگان نیز مورد استقبال کشور ترکمنستان قرار گرفت و قرار بر این شد پس از بررسی های بیشتر نظر قطعی خود را در این مورد اعلام کنند.

یوسفی با اشاره به اینکه جاده اینچه‌برون- استان بالکان ترکمنستان خراب است، تصریح کرد: طرف ترکمنستانی در حال عقد قرارداد با شرکت پیمانکار ایرانی برای اصلاح این جاده است.

به گفته وی؛ ایجاد بازارچه مرزی در اینچه‌برون می‌تواند توسعه اقتصادی دو استان را رونق دهد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان با اشاره به سکونت ۷۰۰ هزار ترکمن در استان گلستان گفت: هدف ما در تجارت، افزایش صادرات به این کشور است که با استقبال طرف ترکمنستانی مواجه شد

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=12722

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420