معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان:

برخورد با مراکز غیرقانونی سقط جنین در استان گلستان با جدیت و بدون مماشات صورت گیرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: با توجه به اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، باید برای مقابله با سقط غیرقانونی جنین در استان، برخورد قضایی و انتظامی با مراکز غیرقانونی این کار با جدیت و بدون مماشات صورت گیرد.

فرگل زندی به گزارش فرگل نیوز، سید علی مهاجر درنشست تخصصی مقابله با سقط غیرقانونی جنین در استان، افزود: سایه سنگین فرهنگ غلط «فرزند کمتر زندگی بهتر» که از گذشته با سیاست‌های اشتباه در جامعه رواج پیدا کرده بود، هم‌چنان در این مسیر سنگینی می‌کند.

وی ادامه داد: لازم است دلایلی که افراد به این اقدام غیرانسانی، غیرشرعی و غیرقانونی روی می‌آورند احصا و مهم‌ترین آن‌ها شناسایی و برای هرکدام برنامه عملیاتی تهیه شود.

مهاجر یادآور شد: بخش اصلی مقابله با سقط غیر قانونی جنین در بستر فرهنگی است که باید به آن توجه و برنامه‌ی تبیینی، ترویجی و اغنایی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مسوولان و کارشناسان دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی باید به‌عنوان عضو اصلی کارگروه در نشست‌ها حضور فعال داشته و با ایجاد یک ساختار مشخص و هدف‌گذاری درست، برای رسیدن به نقطه مطلوب برنامه راه‌بردی ارایه دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: اگر این کارگروه بتواند موفق عمل کرده و از سقط جنین غیر قانونی کاسته شود، نقش مهمی می‌تواند در جوانی جمعیت استان ایفا کند.

مطابق سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، در استان گلستان یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت متشکل از اقوام و مذاهب مختلف زندگی می‌کنند که اقتصاد اصلی آن‌ها برپایه کشاورزی استوار است.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=12619

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427