Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/fargolne/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

اگر مدیری به شرح وظایف خود به هر دلیلی درست عمل نکند باید تحت پیگیر قرار گیرد

عبدالله آقاعلیخانی روز دوشنبه در نشست شورای اداری گنبدکاووس اظهارکرد:مهمترین وظیفه سازمان بازرسی به عنوان بخشی از قوه قضاییه  نظارت بر عملکرد مدیران دانست

وی افزود: در گذشته این گلایه مطرح بود که مدیرانی که کار می‌کنند مورد نقد قرار می‌گیرند و مدیرانی که کاری نمی‌کنند پاسخگوی چیزی هم نیستند که تا حدودی می‌تواند نقد درستی باشد.

وی همچنین درخصوص رویکرد قوه قضایه مقابله با ترک فعل مدیران و کارکنان و پیگیری آن است اظهارکرد:  اگر مدیری به شرح وظایف خود به هر دلیلی درست عمل نکند باید تحت پیگیر قرار گیرد و مدیران اگر می‌خواهند مشمول پیگیری قضایی و انتظامی قرار نگیرند باید با مشورت و مطالعه، نسبت به مقررات حوزه کاری‌شان آگاه باشند.

مدیرکل بازرسی گلستان افزود:  انتخاب مشاوران و مدیران میانی آگاه از دیگر عوامل کمک کننده به مدیران برای داشتن عملکرد درست خواهد بود.

وی افزود: یک مدیر باید کلیات قوانین را بداند و در جزییات هم می‌تواند مسوولان امینی را در کنار خود داشته باشد زیرا بر اساس قوانین اداری مدیران می‌توانند برخی از وظایف را به معاون و سایر مسوولان واگذار کنند اما این تفویض اختیار مانع از تحقق مسوولیت مدنی، انتظامی و کیفری آنان نخواهد بود.

آقاعلیخانی، نظارت مستمر را به عنوان یکی از وظایف مدیریتی برشمرد وافزود:: اگر یک مدیر به مجموعه خودش نظارت کافی نداشته باشد و این مساله منتهی به تخلفات و جرائمی شود ممکن است مدیر هم به دلیل عدم نظارت تحت تعقیب قضایی قرار گیرد.

وی افزود: فعال کردن ادارات بازرسی و حراست‌ها نقش مهمی در تقویت نظارت دارد چرا که یکی از وظایف اصلی حراست دقت بر رعایت قوانین اداری و ارزش‌های اسلامی و انقلابی در ادارات و پیشگیری از وقوع جرم و تخلف است.

مدیرکل بازرسی گلستان گفت: در قوانین متعدد آمده که بازرسان، دستگاه‌های حفاظتی و حراست ادارات مکلف هستند وقوع جرائم و تخلف را به دستگاه‌های صالح قضایی و اداری گزارش کنند و انجام ندادن این مهم تخلف از سوی مدیر حراست تلقی می‌شود.

 

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=11203

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427