مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان:

اوقاف گلستان ۹ هزار بسته نوشت‌افزار بین دانش‌آموزان محروم توزیع می‌کند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان گفت: در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز سال‌تحصیلی جدید، ۹ هزار بسته نوشت‌افزار با اعتباری افزون بر سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در قالب طرح «مهر تحصیلی» و در راستای اجرای نیت واقفان بین دانش‌آموزان نیازمند و بی‌بضاعت استان توزیع می‌شود.

حجت الاسلام حسین مهدیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این بسته‌ها شامل کیف و نوشت افزار تولیدشده در مجموعه‌های وابسته به اوقاف است که به ۵۶۰ دانش‌آموز نیازمند در ۲ مقطع ابتدایی و متوسطه اهدا می‌شود.

وی افزود: طرح مهر تحصیلی هرساله با هدف محرومیت‌زدایی از دانش‌آموزان بی‌بضاعت اجرا و براساس اهداف آن تلاش می‌شود حتی یک دانش‌آموز از تحصیل محروم نمانده و یا در روند تحصیل خود دچار مشکل نشود.

وی بیان کرد: ترغیب، ترویج و تشویق فرهنگ وقف و کمک به دانش‌آموزان نیازمند مناطق محروم گلستان، ضروری و اقدامی خداپسندانه بوده و باید با اطلاع رسانی درست آثار ناشی از برکات وقف در جامعه تبیین شود.

مدیرکل اوقاف گلستان گفت:طرح مهر تحصیلی در استان گلستان از اوایل دهه ۹۰ در راستای رویکرد سیاست حمایتی اوقاف برای کمک به دانش آموزان نیازمند و محروم همزمان با سراسر کشور آغاز و تاکنون همزمان با سراسر کشور در سال تحصیلی جدید در استان اجرایی شده است.

استان گلستان با یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر جمعیت متشکل از اقوام و مذاهب مختلف، ۴۰۲ هزار دانش‌آموز دارد که تحصیل این عده در سه هزار مدرسه بر عهده ۲۴ هزار فرهنگی است.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=12462

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427