مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان در دیدار با خانواده امیر محمد قاسمی:

اهدای عضو فرزند اوج بخشش و ایثار خانواده است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان در دیدار با خانواده مرحوم امیرمحمد قاسمی‌که ۱۳ سال پیش اعضای بدن وی را اهدا کردند، این اقدام را اوج بخشش و ایثار آنها دانست.

عاطفه مکاری به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، قاسم غریب آبادی در دیدار با خانواده امیر محمد قاسمی‌گفت: شاید سخت ترین تصمیمی‌که یک خانواده بالاخص پدر و مادر می‌توانند درباره فرزندشان بگیرند اهدای اعضای بدن فرزند است. اما به خاطر شادی و سلامتی که زندگی دوباره در وجود پدر و مادرهای دیگر ایجاد می‌کنند ثواب آن نزد خداوند بی شمار است. خداوند در قرآن می فرماید: وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا‌، و هر کس نفسی را زنده کند گویا همه مردم را زنده کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان افزود: افرادی که اگر این تصمیم بزرگ نبود فرصت دوباره زندگی کردن را پیدا نمی‌کردند و این اقدام خداپسندانه ناشی از ارتباط قلبی با خالق و اوج بخشش خانواده است که حاضر شدند اعضای بدن فرزند خود را هدیه کنند تا دیگرانی زنده بمانند.

وی خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر این افتخار را پیدا کرده تا در جهت تجلیل و زنده نگه داشتن نام امیرمحمد و ترویج این امر خیرخواهانه نام اردوگاهی که در شهر دلند احداث کرده است را در سال ۹۰ به نام امیرمحمد قاسمی امدادگر هلال احمر گلستان مزین کند.

در این دیدار خانواده امیر محمد قاسمی‌با بیان خاطراتی از فرزند نوجوان خود درباره علاقه امیرمحمد به هلال احمر و وجود روحیه کمک به مردم در وجود وی گفتند و برای تمامی افرادی که اعضای بدن فرزندشان را دریافت کردند آرزوی سلامتی کردند‌.

گفتنی است امیرمحمد قاسمی سال ۱۳۸۹ براثر تصادف دچار مرگ مغزی شد و ۱۳ روز پس از این واقعه تلخ پدر و مادرش این تصمیم بزرگ را گرفتند و به ۱۸ نفر فرصت زندگی دوباره هدیه کردند. اقدامی‌که باعث شد امیر محمد تا همیشه در یادها زنده بماند.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=11478

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427