مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان

افتتاح سه نهالستان جنگلی در تاویر، قرق و سوسرا درهفته دولت

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از بهره‌برداری و افتتاح ۲۵ پروژه طی هفته دولت در استان خبرداد.

بهرنگ زندی به گزارش خبرنگار فرگل نیوز، حمید سلامتی در قرارگاه خبری شهید همدانی اظهارکرد: یک میلیون و ۳۰۰ هزار عرصه ملی در گلستان داریم که ۶۸ درصد خاک استان را تشکیل می‌دهد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان افزود: ۴۵۲ هزار هکتار جنگل، ۸۶۲ هزار هکتار مرتع و ۱۷ هزار هکتار اراضی مستحدثه ساحلی در استان وجود دارد.

وی بیان کرد: در هفته دولت امسال، ۲۵ پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری با اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید و ۱۲ هزار و ۸۵۲ نفر از آن منتفع خواهند شد.

سلامتی اضافه کرد: بوته‌کاری ۲۷۰ هکتاری کلیجه و بوته‌کاری ۱۷۰ هکتاری «دوزوالوم» در گنبدکاووس، بوته‌کاری ۴۰ هکتاری اینچه شوره‌زار و ۱۵۰ هکتاری «قره‌قربزرگ» در آق‌قلا، ۳۰۰ هکتار مدیریت «رواناب» خیرخواجه در گنبدکاووس، بهره‌برداری از ۱۳۳ دستگاه پنل خورشیدی و ۱۱۰ هکتار مدیریت رواناب (هلالی آبگیر) از جمله این پروژه‌ها است.

وی ادامه داد: ۵۰۰ میلیارد مصوبه سفر در حوزه آبخیزداری و ۱۱۵ میلیارد تومان مصوبه اصلاح مرتع داشتیم که تاکنون ۷۵ میلیارد تومان محقق شده است.

طبق گفته مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان بیش از یک هزار و ۵۰۰ هکتار در طرح ملی مسکن در ۲۷۶ روستا زمین تامین شده است.

وی بیان کرد: تولیدات سه نهالستان جنگلی در تاویر، قرق و سوسرا در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=12304

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427