مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان:

اعتبارات حوزه راهداری مراوه‌تپه در دولت سیزدهم ۶ برابر شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان بابیان اینکه دولت سیزدهم اهتمام ویژه‌ای به مناطق کم برخودار دارد، از ۶ برابر شدن اعتبارات حوزه راهداری مراوه‌تپه خبر داد و گفت: در دولت مردمی آیت الله رییسی اعتبارات این شهرستان مرزی از ۹۶ میلیارد ریال درسال ۹۹ به ۵۷۶ میلیارد ریال افزیش یافته است.

آیلین به گزارش فرگل نیوز، عادل مصدقی روز شنبه در مراسم معارفه رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مراه‌تپه افزود: با افزایش منابع اعتباری، اتفاقات محسوسی درحوزه احداث فضاهای اداری و فیزیکی مورد نیاز و نیز راه‌های اصلی و فرعی این شهرستان مرزی و کمتر توسعه یافته رخ داده است.

وی اضافه کرد: درسایه تلاش‌های دولت سیزدهم و توسعه روابط با کشورهای همسایه از جمله ترکمنستان در قالب سفر روسای جمهور دو کشور، نشست‌های منطقه‌ای و تفاهم نامه‌های انجام شده، هم اکنون تردد کامیون و تریلی‌های ترانزیت به این کشور همسایه از آبان سال قبل به ۱۴۰ دستگاه در روز افزایش یافته است.

مصدقی ادامه داد: رایزنی‌ها برای بخش مسافری و تجارت چمدانی با ترکمنستان هم انجام شده که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک تجارت چمدانی و سفر اتباع دو کشور با اتوبوس از طریق مرز اینچه برون از سرگرفته شود.

وی همچنین با اشاره به گستردگی و تنوع فعالیت‌ها در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: کار در این حوزه شبانه روزی است و در ایام تعطیلات و مناسبت‌ها بویژه طرح‌های راهداری نوروزی، تابستانی و زمستانه برای فراهم کردن سفر ایمن برای هموطنان، سفرهای اربعین و ۲۸ صفر به مشهد مقدس، اعزام کاروان راهیان نور و حمل و نقل محصولات کشاورزی و مسافری، فعالیت راهداران کشور و نیز استان گلستان مضاعف می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان ادامه داد: با همه گستردگی وظایف و فعالیت شبانه روزی راهداران، هر هفته پیگیری جذب اعتبارات و امکانات در سطح ملی انجام می‌شود که منابع اعتباری و تجهیزاتی خوبی در ۲ سال اخیر جذب استان شد.

مصدقی یادآور شد: در سال گذشته ۱۱ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع مختلف ملی و استانی به حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان تخصیص یافت که پروژه‌های خوبی در سطح شهرستان‌های استان اجرا یا تکمیل شد و مردم از آن بهره‌مند شدند.

وی همچنین تغییرات مدیریتی را در ارائه خدمات بهتر به مردم مهم مفید دانست و گفت: طولانی شدن عمر مدیریتی سبب روزمره‌گی مدیران می‌شود و ما تلاش کردیم از ظرفیت نیروهای جوان و بانوان از اقوام مختلف ساکن در گلستان استفاده کنیم.

مصدقی اضافه کرد: براین اساس و با نگاه جوانگرایی، عمر مدیران حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان در ۲ سال اخیر هشت سال کاهش یافت.

به گفته وی، استان گلستان حدود پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که ۶۷ درصد آن را راه‌های روستایی تشکیل می‌دهد.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=11994

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420