استاندار گلستان ؛

اعتبارات تملک دارایی گلستان بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان است .

استاندار گلستان از بیش از پنج برابر شدن اعتبارات تملک دارایی استان خبر داد وگفت : در حال حاضر بیش از ۱۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تملک دارایی سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ که کار عمرانی صورت گرفته است ، می باشد

فرگل زندی به گزارش فرگل نیوز ؛ دکتر علی محمد زنگانه در قرارگاه خبری شهید همدانی در جمع خبرنگاران افزود : استان گلستان توانست اعتبارات تملک دارایی خود را که در انتهای دولت گذشته ۴ هزار میلیارد تومان بود در دولت سیزدهم به ۱۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان یعنی بیش از پنج برابر افزایش دهد.
وی بیان کرد : بعد از اعلام رسمی میزان رشد اقتصادی کشور استان گلستان جزء سه استانی است که هم در حوزه خدمات و علیرغم خشکسالی در حوزه کشاورزی و صنعت رشد مثبتی داشته است .
وی ادامه داد: با وجود خشکسالی‌های سال‌های اخیر اما باز هم با تلاش‌های انجام شده بخش کشاورزی و خدمات در استان گلستان رشد مثبت داشته است.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: ما شاهد رشد ۷.۹ درصدی استان گلستان در بخش صنعت بوده‌ایم .

استاندار گلستان گفت : درآمد سرانه استان گلستان در دولت سیزدهم رشد داشته و از ۴۷.۴ به بالای ۵۰ درصد رسیده و تلاش ما بر این است بتوانیم این رشد را با سرعت بیشتر افزایش دهیم چون اثر مستقیمی در سفره مردم استان خواهد داشت.

زنگانه اضافه کرد: استان گلستان جزء استان‌هایی است که ۲۶ سال پیش از استان مازندران مستقل شد که پایه منابع استان گلستان پایین دیده شده است.

گلستان جزو چهار استان با تنش آبی شدید در کشور

وی عنوان کرد : استان گلستان جزء چهار استان با تنش شدید آبی در کشور است که دو هزار میلیارد تومان در شهرستان‌های استان در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ در حوزه رفع تنش آبی هزینه کرده‌ایم که برخی از شهرها اعتبارات این بخش ۱۴ برابر شده است.

وی بیان کرد: اگر همین اعتبارات رفع تنش آبی شهرستان گرگان به رشد ۳۷ برابری نمی‌رسید شاهد قطعی‌های شدید آب و وصل بودن آب شرب برای مشترکان به میزان یک ساعت در روز بودیم.

وی اضافه کرد: پس از ۱۸ سال شاهد افتتاح پروژه فاضلاب شهرستان گنبدکاووس هستیم که در سفر رئیس جمهور موضوع فاضلاب شهرستان گنبدکاووس با پوشش ۳۰ هزار نفر از شهروندان در فاز یک پروژه افتتاح خواهیم کرد.

استاندار گلستان گفت : بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان در حوزه ساخت، تجهیز و بهبود استاندارد مدارس هزینه شده که یک اتفاف عالی برای توسعه زیرساخت‌های نظام تعلیم و تربیت در استان است.

زنگانه افزود : در دولت سیزدهم ۱۱۵ میلیارد تومان صرف توسعه زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی استان شد.

رتبه اول گلستان در ارتقاء بهره‌وری نیروی کار

وی با اشاره به اینکه استان گلستان در ارتقاء بهره‌وری نیروی کار رتبه یک کشور است، خاطرنشان کرد : ۴۰ درصد تسهیلات اشتغال آفرین در سفر رئیس جمهور به گلستان به طرح‌های روستایی اختصاص یافت.

استاندار گلستان تاکید کرد: بزرگترین پروژه زیست محیطی آبی کشور با ریسک عاقلانه مدیریتی رقم خورد و مدیران را در کشور امیدوار کرده که در مناطق حفاظت شده سربلند باشند و بگویند در این مناطق می‌توان اقدامات علاج بخشی انجام داد.

استاندار گلستان گفت : موضوع از سرگیری تردد مسافری و تردد کامیون‌ها که در حال حاضر به بالای ۱۶۰ کامیون در روز رسیده یکی از مهم‌ترین مسائل پیگیری شده با کشور ترکمنستان بوده و در حال حاضر سهم استان از صادرات به ترکمنستان از ۹ درصد به ۲۳ درصد رسیده و هدف در سال جاری ۳۰ درصد است.

وی تاکید کرد: در مجموع هشت سال دولت قبل صادرات ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار دلار بوده که در دولت سیزدهم ۱۲ میلیون و ۴۵۰ هزار دلار بوده است.

وی گفت : تاکنون ۱۰۳ واحد با سرمایه‌گذاری بیش از ۳۰ میلیارد تومان احیاء و به زنجیره تولید برگشته و از یک هزار شغل تاکنون صیانت شده و اجازه ندادیم که از بین برود.
استاندار گلستان گفت: گلستان رتبه سوم توسعه گلخانه‌ای و رتبه پنجم توسعه سامان‌های نوین آبیاری در کشور را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه ۱۵ درصد روغن کشور در گلستان تولید می شود ، گفت : در انتهای سال ۱۴۰۲ صادرات گلستان به ۲۵۰ میلیون دلار رسیده و در سال جاری این روند افزایشی است.

استاندار گلستان ادامه داد: ایجاد آزادراه از ترکمن تا اینچه‌برون، از سرگیری تردد در اینچه‌برون و راه‌اندازی بازارچه حسینقلی هم در حال پیگیری است.
فعالیت ۱۰۳ واحد راکد در دولت سیزدهم
طبق گفته زنگانه در دولت سیزدهم ۱۰۳ واحد راکد با ۹۳۰میلیارد تومان احیاء و از هزار شغل صیانت شد.
استاندار گلستان گفت : در دولت قبل دو هزار و ۹۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی داشتیم که در دولت فعلی به ۱۳ هزار و ۴۵۰ میلیون دلار رسیده است .

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=12292

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427