سید صولت مرتضوی (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی):

از بحران عبور کردیم

سید صولت مرتضوی (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی):در سال ۱۴۰۰ بدهی دولت به صندوق تامین اجتماعی منهای صندوقهای بازنشستگی کشوری و لشکری، ۴۲۰ هزار میلیارد تومان بود و از سوی دیگر ناترازی صندوق‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان بود.

🔸در چنین شرایطی، فردی (رئیس جمهور) پاک‌باخته و عاشق خدمت و ملت و تابع ولایت آمد و عالمانه خود را در معرض قرار داد و پذیرفتیم که می‌توانیم.

🔸اکنون دولت از بحران عبور کرده و تمام مشکلات را پشت سر گذاشته است و ناترازی‌های بودجه سال ۱۴۰۰ به جایی رسید که تا پایان سال جبران شد.

🔸زمانی در انتهای کار دولت دوازدهم، در رسانه ها بحث ابربدهکاران بانکی مطرح شد اما یکی از این ابربدهکاران سازمان تامین اجتماعی بود که ۸۵ هزار میلیارد تومان مازاد برداشت از بانک داشت، یعنی پول پرقدرت که اثرات تورمی چند برابری نسبت به پول سالم و صحیح دارد.

🔸دولت توانست تا پایان سال ۱۴۰۱، ۲۱۵ هزار میلیارد تومان از مطالبات معوق سازمان تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی را پرداخت کند./ایسنا

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=11775

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420