باحضور معاون امورمجلس رئیس جمهور ومقامات استانی:

آیین اختتامیه آموزش سواد رسانه و توانمندسازی مجازی محلات گرگان برگزار شد

آیین اختتامیه آموزش سواد رسانه و توانمندسازی مجازی محلات گرگان با حضور دکتر سید محمد حسینی معاون امور مجلس رئیس جمهور و مقامات استانی و شهرستانی برگزار شد.
سید محمدرضا سیدالنگی شهردار گرگان در این مراسم گفت: در سال های اخیر آموزش در حوزه فضای مجازی و سواد رسانه ای یکی از نیازهای به حق مردم در سطح شهر گرگان بوده است.
وی افزود: شهرداری گرگان توسط خانه فرهنگ رسانه در ۱۴ خانه فرهنگ خود، آموزش سواد رسانه ای برای ۱۵۰۰ نفر – ساعت در محلات را در دستور کار خود قرار داده است.
سیدالنگی تصریح کرد: باتوجه به ضرورت آشنایی با فضای مجازی در سالهای اخیر، شهرداری گرگان پس از آموزش سواد رسانه ای در محلات در نظر دارد با همکاری آموزش و پرورش نسبت به آموزش دانش آموزان مدارس و همچنین آموزش کارکنان در دستگاه های اداری اقدام کند.
وی خاطرنشان کرد: شهرداری گرگان در نظر دارد با نگاه ویژه به آموزش به موقع و توانمندسازی افراد محلات به تکنولوژی های روز جامعه، نقش موثری در تشخیص اخبار ناصواب از مطالب صواب اقدامی تاثیرگذار انجام بدهد.
عیسی مهری رییس شورای اسلامی شهر گرگان نیز گفت: با توجه به اینکه یکی از مهمترین ابزارهای دشمن در کشور ما در سالهای اخیر فعالیت در حوزه رسانه بوده است از این رو آموزش فضای مجازی و سواد رسانه و همچنین انتقال این مطالب به دیگران بیش از پیش اهمیت دارد.
وی افزود: اگر از فضای مجازی به خوب بهره برداری نشود بسیار مخرب و بسیار تأثیرگذار است و هزینه هایی برای کشور و آسیب به افراد جامعه دارد.
رئیس شورای اسلامی شهر گرگان خاطرنشان کرد: با توجه به بسترهای ایجاد شهر هوشمند در گرگان و ارائه خدمات شهری در بستر هوشمندسازی خدمات برای بهره برداری شهروندان از خدمات شهری توجه به آموزش تکنولوژی جدید و فضای مجازی به شهروندان اقدام شود.
لازم به ذکر است در پایان این مراسم از دکتر مجتبی لشکربلوکی استاد دوره سواد رسانه محلات، هادی عرب فعال رسانه ای و فضای مجازی جبهه انقلاب و آقایان موسی جرجانی، علی منصوری رضی، روح الله کلانتری، غلامرضا خارکوهی، بهنام نیک پیام، جواد فرامرزی، یحیی آذری، حمید کاویانی، عبدالقیوم شکاری و حاج محمد دیلم کتولی از فعالان پیشکسوت حوزه رسانه و فضای مجازی تقدیر بعمل آمد.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=13356

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420