مدیرکل شیلات گلستان در این مراسم گفت:

آغاز رهاسازی ۷۰ میلیون بچه ماهی استخوانی و خاویاری در گلستان

رهاسازی ۷۰ میلیون بچه ماهی استخوانی و خاویاری در دریای خزر در استان گلستان امروز دوشنبه در رودخانه خواجه‌نفس بندرترکمن منتهی به دریای خزر آغاز شد.

به گزارش فرگل نیوز، مدیرکل شیلات گلستان در این مراسم گفت: با توجه به مشارکت صیادان منطقه در مولدگیری برای تولید بچه ماهیان استخوانی و خاویاری پیش‌بینی می‌شود تولید و رهاسازی این ماهیان تا ۸۰ میلیون قطعه افزایش یابد.

وی حفظ ذخایر ماهیان استخوانی و خاویاری در دیاری خزر،‌ کمک به اشتغال پایدار صیادان ساحل نشینان گلستان را از جمله اهداف این طرح برشمرد و افزود: طرح رهاسازی این ماهیان تا ۲ ماه آینده از طریق رودخانه های گرگان‌رود و قره‌سو منتهی به دریای خزر ادامه خواهد داشت.

به گفته وی در نخستین مرحله، بین ۲ تا ۳ میلیون ماهیان استخوانی و ۵ هزار بچه ماهی خاویاری در رودخانه خواجه نفس منتهی به دریای خزر در گمیشان رها شد.

در آیین رهاسازی بچه ماهیان استخوانی و خاویاری، جمعی از مسوولان و کارشناسان دستگاه‌ها مرتبط و صیادان مشارکت کننده در این طرح شرکت داشتند.

براساس داده های آماری اداره کل شیلات گلستان ، صیادان این استان در فصل صید امسال هزار و ۲۰۰ تن انواع ماهی برداشت کردند که ۳۷ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل بود.

لینک کوتاه خبر:

http://fargolnews.ir/?p=11431

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

تصویر روز:

صفحه اصلی
اقتصادی
پایگاه خبری فرگل نیوز

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fargolne/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427